אמה של איימן אל-עוביידי, האישה שנחטפה ממלון בטריפולי אחרי שסיפרה לעיתונאים כי נאנסה בידי אנשיו של קדאפי ושוחררה, דחתה היום את טענות הממשל כאילו בתה היא פרוצה. בריאיון היא תיארה את בתה כגיבורה משכילה, וטענה כי נאמניו של קדאפי מנסים להשתיק את קולה בתמורה לכסף והטבות שונות.

האם, איישה אחמד, שוחחה עם אנשי ה"וושינגטון פוסט" האמריקני מביתה בטוברוק שבמזרח לוב, אזור הנתון לשליטת המורדים. "בתי הפגינה אומץ יוצא דופן. אני מאוד שמחה ומאוד גאה בה". היא האשימה כי אנשיו של קדאפי ניצלו את הכאוס השורר במדינה כדי להתעלל בבתה.

חסן מודיר, חבר המשפחה המתגורר בבנגאזי, סיפר כי אנשיו של קדאפי התקשרו לאם לפנות בוקר והפצירו בה לשכנע את בתה לחזור בה מההאשמות על ההתעללות בה. "הם אמרו שייתנו לה בית חדש וכסף רב, ובעצם כל מה שתרצה".

בשלטונות לוב טענו כי אל-עוביידי שוחררה והתאחדה עם משפחתה. אמש מסרו שם כי עד כה נחקרו ארבעה גברים בחשד למעורבות בפרשה, לאחר שאל-עוביידי בת ה-30 טענה כי הותקפה בברוטליות על ידי 15 חיילים. עוד נמסר כי בין החשודים שנחקרו, נמצא גם בנו של קצין משטרה בכיר במדינה.

דובר הממשלה בלוב מוסא איברהים, התייחס לנושא וטען כי אל-עוביידי היא למעשה נערת ליווי וכי היא סירבה לקבל טיפול רפואי לאחר המקרה. לדבריו, היא כעת נמצאת עם אחותה בבירה טריפולי. לא נמסרה כל הוכחה מצולמת שזה אכן המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק