תעמולה לילדים נוסח החמאס: באתרי אינטרנט המזוהים עם הארגון ובפורומים רבים ברשת האינטרנט מופץ בימים האחרונים סרט מצויר חדש לילדים, המעורר התלהבות רבה בקרב הגולשים. הסרט - "הניצחון מובטח" שמו, מגולל את סיפורו של מבצע "עופרת יצוקה" מנקודת מבט עזתית ובפשטות רבה. כך, בקלות ותוך שימוש באינספור שקרים, מסבירים לילדי עזה כיצד התנהל המבצע.

אורכו של הסרט 13 דקות, ונראה כי הושקע לא מעט זמן בהכנתו - זאת למרות איכותה הירודה יחסית של האנימציה. בפתיחת הסרטון מתועד "פורום השלישייה" הישראלי בימי המבצע - ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, שר הביטחון אהוד ברק ומי שכיהנה בממשלת אולמרט בתפקיד שרת החוץ והיום יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני. השלושה, היושבים לשולחן, מתועדים כ"מחפשים סיבה מוצדקת" לפתוח במלחמה על עזה.

"העם הפלסטיני נכנע לנו, אך זה לא מספיק", פותח ראש הממשלה אולמרט את דבריו ב"ישיבה". "עלינו לתקוף אותם מהים, מהאוויר ומהיבשה", הוא מוסיף. אולם אז נכנסת לדבריו לבני, ואומרת: "לא, זה לא מספיק, צריך לפתוח במלחמה - אך לא ככל מלחמה אחרת. מלחמת השמדה כוללת". היא זוכה להסכמתם המיידית של אולמרט וברק, המתועד כדמות החלשה בקבלת ההחלטות.

"אבל מה יצא לנו מזה?", שואל ברק בחוסר אונים. "מה זאת אומרת? זה יעזור לה לנצח בבחירות", עונה מייד אולמרט. השניים מבטלים את דבריו של ברק - ומחליטים: "יוצאים למלחמת השמדה על העם הפלסטיני".

"ברק, נכשלת!"

אנימציה של חמאס (צילום: חדשות 2)
"פורום השלישייה" מתועד בסרטון | צילום: חדשות 2

בחלקו השני של הסרטון מתועדת התקיפה הראשונה במבצע, בבוקר יום שבת, ה-27 בדצמבר 2008. מטוסי הקרב המצויירים תוקפים ללא רחם את מטות המשטרה הפלסטינית של החמאס ברצועה, ובתים של אזרחים פלסטינים. תמונות ההרוגים ששודרו בלי סוף בערוצי הטלוויזיה הערביים במהלך המבצע חוזרים על עצמם - כעת בגרסה המצוירת.

בסרטון נראה גם מבנה אונר"א של האו"ם בעזה, בתי ספר ובתי חולים עולים בלהבות כתוצאה מהתקיפה. קולות בכי של תינוק בוקעים מבתי הספר והבתים.

חלקו השלישי של הסרטון מוקדש ל"התאוששות הפלסטינית מהתוקפנות": תחילה מתועדת 'מהדורת חדשות' מימי המבצע, לפיה ראש הממשלה איסמעיל הנייה הורה לשקם מייד את הרצועה ואת המבנים שהושמדו. בשלב זה "חוזרים" לישיבת השלישייה, המתעדת שיחה קשה בין לבני לברק, בה מטיחה שרת החוץ האשמות קשות בשר הביטחון וטוענת: "נכשלת! עדיין שוררים ביטחון ויציבות ברצועה!".

נתניהו: "איך עזה השתקמה כל כך מהר?!"

ברק מתחמק מאשמה ומטיל את האחריות על החיילים בשטח. "הם אלו שנכשלו", הוא צועק בישיבה. "מספיק!", משיבה לבני. "הסג את הכוחות בהדרגה מהרצועה!", היא מורה לברק - על רקע שיר ניצחון מוכר של חמאס מימי המבצע.

הסרטון לילדים מסתיים בסצנה יוצאת דופן, בה מתועד ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו כשהוא חג בשמי מסוק קרב בשמי עזה - ומביט במבנים ששוקמו במהירות רבה כל כך. "איך זה הגיוני?", זועק נתניהו. "היכן ההרס, הבתים והמסגדים שהושמדו?! אפילו העצים שעקרנו - צמחו מחדש! חייבים לפתוח במלחמה נוספת!". וכך, בזעקתו של נתניהו ובשיר הלל נוסף לחמאס מסתיים, הסרטון.

הגולשים ברשת מתלהבים עד מאוד מהסרט, והפיצו אותו באתרי אינטרנט רבים. הוא עצמו דורג בחמישה כוכבים בדירוגי ה"יוטיוב". כותביו ועורכיו הצהירו באתרי האינטרנט השונים כי ייתכן והסרטון יעבור עריכה נוספת לקראת יום השנה הראשון לפרוץ המבצע בעזה.

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה