שיא הגינס כבר לא בידנו: אחרי שהובהר כי מדובר במלחמה של ממש, בלבנון הודיעו אמש כי הצליחו להכין את צלחת החומוס הגדולה ביותר אי פעם: 10,452 קילוגרם של חומוס נכנסו בצלחת אחת גדולה - בכמות שציינה את מספר הקילומטרים הריבועיים עליהם משתרעת לבנון.

הטקס הרשמי, בנוכחות נציגי מטעם ספר השיאים של גינס, נערך בעיר פנאר הממוקמת ממזרח לביירות. ארבעה חודשים אחרי ההישג באבו גוש, הצליחו הלבנונים בראשות השף רמזי ו-300 עוזריו, לשבור את השיא פעם נוספת ולהכין צלחת גדולה מזו שהוכנה על צלחת הלווין הישראלית.

צלחת החומוס שהוכנה אמש הייתה מורכבת בין השאר משני טון טחינה ושבעה טון גרגרי חומוס. מי שהעניקו את החסות לאירוע היו ארגון היצרנים הלבנונים והתאחדות יצרני המזון המקומית.

ויש גם פן לאומני משהו בתחרות הזאת. "נעמוד יחדיו נגד הפגיעה התרבותית הזו, ונגן על הכלכלה והחברה הלבנוניות", אמר השף רמזי בסוף השבוע שעבר. "חברות ישראליות מפרסמות על קופסאות החומוס שהן מייצרות את תמונות עץ הארז הלבנוני, ובכך גורמות לקונים לחשוב שמדובר בחומוס שמיוצר בלבנון".

בינואר: השיא נשבר באבו גוש

באירוע מיוחד שהועבר בשידור חי באתרי האינטרנט של חדשות 2, נקבע שיא גינס האחרון של צלחת החומוס הגדולה בעולם.

אלפי אנשים, בהם תושבי אבו-גוש ומבקרים מרחבי הארץ הגיעו לכפר כדי להשתתף בחגיגה. הם שרו ורקדו ומזג האוויר האביבי הוסיף למצב הרוח. השדרן זוהיר בהלול הנחה את הטקס ופליטת כוכב נולד, מרים טוקאן שרה והרימה את המורל של הקהל הנרגש גם כך. אבל כוכב האירוע היה ג'אוודאת איברהים ממסעדת "אבו גוש" שהרים את הכפפה וגרם להכל לקרות. "אבו גוש על המפה", אמרו שם.

המשימה הייתה ברורה: הכנת כמות הנאמדת בארבעה טון חומוס, כפול מזה שעשו הלבנונים כמה חודשים קודם לכן. בתוך מספר שעות המלאכה הושלמה והשיא נרשם. כבר אז סבר ג'וודאת כי הלבנונים לא ישבו בשקט נוכח השיא החדש, והבטיח: "אם אם הם שוב ישברו את השיא, אני לא אשתוק".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק