הסהר האדום הירדני מדווח כי לפחות 15 בני אדם נהרגו ו-42 נוספים נפצעו בתאונת דרכים בין משאית מסוג סמי טריילר לאוטובוס תיירים שהסיע מתפללים פלסטינים שחזרו מסעודיה. במשרד החוץ אישרו את הפרטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה, נהג האוטובוס איבד שליטה על כלי הרכב, במרחק של כ-100 קילומטרים ממעבר גשר אלנבי - והתנגש במשאית שנסעה במסלול הנגדי. נוסעי האוטובוס, פלסטינים מאזור ג'נין, היו במהלך ה"עמרה" - עלייה לרגל למֵכה שלא בזמן החאג'.

המשאית שהתהפכה (צילום: alfajertv)
המשאית שהתהפכה | צילום: alfajertv

נמסר, כי כוחות חילוץ ירדנים מטפלים באירוע ולתמונה נכנסו גם המינהל האזרחי הישראלי, משרד החוץ וכן מגן דוד אדום - כדי לסייע, אם יידרשו לכך. לפי שעה, סירבו הרשויות בירדן להצעתה של ישראל להכניס כוחות ולסייע בפינוי הפצועים.

בעקבות התאונה: ישראל הציעה סיוע

גורמי תיאום פעולות הממשלה בשטחים והמינהל האזרחי פנו לבכירים ברשות הפלסטינית והציעו סיוע רפואי, מעבר קרובי משפחה וגורמי הרשות הפלסטינית בנוהל זריז בגשר אלנבי ועדכנו כי שעות פעילותו של המעבר יורחבו במידת הצורך.

תאונת אוטובוס. ארכיון (צילום: סוכנות הידיעות מען)
האוטובוס שהתהפך | צילום: סוכנות הידיעות מען

במקביל, הורה שר התחבורה ישראל כץ למנכ"ל רשות שדות התעופה להעניק סיוע לפצועים בתאונת הדרכים. השר כץ הנחה את רשות שדות התעופה לאפשר לבני משפחות הנפגעים לעבור לשטח ירדן.

סלים שלאטה, האחראי על העלייה לרגל למֶכה, אישר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את הפרט שלפיו ההרוגים הם תושבי הגדה המערבית. לפי שעה, לא ברור האם יידרש מישראל סיוע בפינוי הפצועים באירוע. ממשרד החוץ נמסר, כי ככל הנראה, לא היו אזרחים ישראלים על האוטובוס.