הבושם העזתי החדש
הבושם העזתי החדש | צילום:

ברצועה נמשכות החגיגות לציון 25 שנים להיווסדו של חמאס ולרגל הביקור שעורך שם ראש הלשכת המדינית של הארגון, חאלד משעל. כבר אתמול הוצג לראווה באחת מכיכרותיה המרכזיות של עזה דגם ענק של רקטת M-75, שנורתה לעבר גוש דן ואזור ירושלים בימי מבצע "עמוד ענן". היא זכתה ל"כבוד" נוסף ביוזמה מקורית של תושב העיר, שהשיק בושם חדש, מתוצרת מקומית, שנושא את שמו של הטיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלטתי לעשות מחווה לרגל הניצחון של העם הפלסטיני בהתנגדות שהפגין במשך שמונת ימי הלחימה", סיפר יצרן הבושם, שאדי עדוואן, לכלי תקשורת ברצועה. "הניחוח נעים ואטרקטיבי, בדיוק כמו הטילים שירו הלוחמים הפלסטינים - ובייחוד אלו שמסוג M-75. כך יוכלו הפלסטינים להיזכר בכל עת בגבורה ובניצחון שלהם, בכל מקום ברחבי העולם. אפילו בסין".

למרות הניסיון לשווק את הבושם כמוצר "עממי", התברר כי מחירו כפול מזה של אחרים. "העלות הגבוהה נובעת מהמרכיבים המיוחדים שלו", הסביר עדוואן - "כך הוא ראוי לסמל את הניצחון ומתאים גם לנשים וגם לגברים".

בעקבות המבצע: ילד עזתי נקרא על שם טיל

דגם הענק שהוצב בעזה (צילום: חדשות 2)
דגם הענק שהוצב בעזה | צילום: חדשות 2

עוד קודם להשקת הבושם, החליט תושב הרצועה לקרוא לבנו הרך שנולד בימים האחרונים על שם "גיבור המערכה" של חמאס במבצע "עמוד ענן" - וכינה אותו "פג'ר 5".

עבור האב, מוחמד א-שאפעי, מדובר בבנו השישי. "החלטתי להעניק לבני את השם, כאות גאווה בהתנגדות הפלסטינית וכאות שמחה גדולה על פגיעת הטילים הללו בבאר-שבע הכבושה", הוא סיפר לכלי התקשורת של חמאס. "הטכנולוגיה של הטילים הללו כפתה על הכיבוש להיענות לדרישות ההתנגדות".