מונולוג של מחבלת: אחלאם תמימי, מסיעת המחבל שביצע את פיגוע התופת במסעדת "סבארו" בירושלים ואשר שוחררה במסגרת עסקת שליט, אומרת היום כי אם היה מתאפשר לה - הייתה שבה ומבצעת את אותו המעשה. "זה היה מעשה מחושב, שבוצע מתוך שכנוע ואמונה באללה", היא אומרת בריאיון מיוחד לאתר האינטרנט של החמאס.

ממקום מושבה בירדן, לשם גורשה במסגרת העסקה, אמרה תמימי בפנים חתומות: "לוחם הג'יהאד תמיד מוכן למות מוות קדושים, להיאסר - או להצליח במשימה. הצלחתי לגבור על המכשול של המאסר ושוחררתי. מדוע עליי להתחרט?"

במהלך הריאיון התייחסה תמימי גם לפגישתה עם עז א-דין אל-מסרי, המחבל שביצע את פיגוע התופת במסעדה. "הקשר שלו לאללה היה איתן, הוא היה אדם רוחני", אמרה תמימי. "לא הכרתי אותו קודם לכן. אני הייתי אמונה יחד איתו על השלב האחרון של הפעולה".

לישראל - "סופכם קרב"

בנוסף, פנתה תמימי לאסירים הפלסטינים שלא שוחררו במסגרת העסקה, ונותרו בבתי הכלא בישראל. "שחרורכם קרב", אמרה. "אנשי 'גדודי עז א-דין אל-קסאם' עומדים מאחוריכם ומבטיחים לכם. הירגעו, אתם תשוחררו". לדבריה, האסירים ששוחררו במסגרת העסקה "יצאו זקופי ראש".

תמימי ביום השחרור.
תמימי ביום השחרור. "למה להתחרט?" | צילום: רויטרס

בפנייה לישראל אמרה תמימי: "סופכם קרב. הניסיון הוכיח כי הנשק המועט שיש לנו חזק יותר ממה שיש לכם. הפשטות הזאת מלווה בברכת אללה". זהו הריאיון המצולם הראשון שמעניקה תמימי מאז שחרורה. דקות לאחר שהועברה באוטובוס למצרים במסגרת העסקה, התראיינה לטלוויזיה המצרית והודתה לשלטונות המצריים על התיווך בעסקה, אך מאז לא צולמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק