אחמדינג'אד וסגנו, ארכיון (צילום: רויטרס)
רחימי (מימין) ואחמדיניג'אד. ארכיון | צילום: רויטרס

מכונת התעמולה האנטישמית של אירן לא יודעת מעצורים: סגן נשיא הרפובליקה האסלאמית שב ותוקף בחריפות את המפעל הציוני, ומכנה את היהודים כמי ש"שולטים בסחר הסמים העולמי". את הדברים החריפים השמיע דווקא בכנס בינלואמי למלחמה בסמים מטעם האו"ם - שנערך בטהרן.

"לא קיימים ציונים המכורים לסמים", אמר סגן הנשיא מוחמד רזא רהימי. "זוהי ההוכחה למעורבותם בשוק הסמים הבינלאומי". אך לא כאן הסתיימה המתקפה החריפה והאנטישמית של רהימי: "התלמוד מלמד להרוס כל מי שמתנגד ליהודים. אין אף ציוני בעולם שמכור לסמים. אירן תשלם לכל מי שיחקו וימצא ציוני אחד שמכור לסמים".

במהלך הנאום עזבו מספר משתתפים את האולם במחאה ובהמשך אף הוגשה תלונה למשרדו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון. אך הדבר לא הפריע לרהימי להמשיך בהתבטאויות: "גניקולוגים יהודים הורגים תינוקות אפרו-אמריקנים", אמר ואף האשים את היהודים בפרוץ המהפכה הבולשוויקית ב-1917. "היהודים סבורים שהעולם נברא כדי שכל הגזעים יוכלו לשרת אותם", אמר עוד.

כהן דת אירני: "מזועזע מהנאום"

"זה ללא ספק היה הנאום הגרוע ביותר ששמעתי בחיי", ציין דיפלומט אירופי שהיה עד לדברים, והוסיף: "תגובת הבטן שלי היא לשאול מדוע אנו תומכים בכל שיתוף פעולה עם האנשים האלה?". יחד עם זאת, הוסיף הדיפלומט כי נוכחות האו"ם חשובה באירן כדי שיישמעו עוד קולות מלבד כאלה הדומים לרחימי. כהן דתי מוסלמי שיעי שנכח במקום אמר בעילום שם כי הוא "מזועזע מהנאום וחושב שהעולם חייב להתעלם ממנו. כולי תקווה שבבחירות בשנת 2013 רחימי והנשיא אחמדינג'אד ייעלמו".

רחימי משמש כסגנו של אחמדינג'אד בממשל האירני והוא ידוע בהתבטאויותיו משולחות הרסן: בעבר הוא כינה את ראש ממשלת אוסטליה "רועה בקר", איחל לעם הדרום קוריאני שיקבלו אגרוף בפרצוף כדי ש"ילמדו להתנהג כמו בני אדם" והאשים גם את הבריטים בבזיזת העולם לאורך 500 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק