אחרי הדיווחים לגבי תקיפה כימית בכפר זיתא שבסוריה - מאשרים הממשלה והמורדים כי אכן בוצע שימוש בחומרי לחימה שכאלה. שניים נהרגו ויותר מ-100 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, במהלך הלילה (שבת) ירה חיל האוויר הסורי חביות נפץ המכילות את החומרים הרעילים. מוקדם יותר בשבוע שעבר דווח כי סוריה העבירה עד כה למעלה מ-50% ממלאי הנשק הכימי במדינה לפירוק על ידי הפקחים הבינלאומיים.

על פי תיעוד חדש שפרסמו אתמול ארגוני האופוזיציה במדינה - שלגבי אמינותו טרם התקבל אישור - נראה אזרח סורי שרוע על מיטה, כשהוא סובל מתסמינים המעידים, לטענתם, על פגיעה מחומרים כימיים.

מי תקף בנשק כימי?
מי תקף בנשק כימי? | צילום:

הטענות מצד האופוזיציה בדבר שימוש בנשק כימי על ידי צבאו של אסד מגיעות שבוע בלבד לאחר שממשלת סוריה דיווחה לאו"ם כי יש בידיהם ראיות לכך שקבוצות מורדים מתכננות לעשות שימוש בחומרים כימיים באזור שבו אירעה לכאורה המתקפה.

פעילים של ארגון האופוזציה "ג'ובאר רבו" העלו את הסרטון שבו נראית הפגיעה הכימית לאתר הסרטונים יו-טיוב. בתיעוד נראה הנפגע מטופל על ידי גורמי רפואה באמצעות מסכות חמצן וזריקות. ברקע הסרטון נשמעים אנשים צועקים כי הוא נפגע "ממתקפה רעילה בתוך שכונת ג'ובאר".

במהלך החודשים האחרונים דיווחו הארגונים הסורים מספר פעמים על שימוש בנשק מסוג זה על ידי צבאו של אסד. בחודש אוגוסט האחרון דיווחו המורדים בסוריה כי יותר מ-200 בני אדם נהרגו בתקיפה כימית של כוחות צבא אסד, בה נעשה שימוש בגזים רעילים, לדבריהם.