אבו מאזן עם חאלד משעל (צילום: רויטרס)
סוף לסכסוך? משעל ואבו מאזן | צילום: רויטרס

סולחה? ארגון חמאס הסכים להצטרף לארגון לשחרור פלסטין (אש"ף), כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. לידיעה אין בשלב זה אישור ממקורות אחרים. 

על פי הדיווח, ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הצטרף לוועדה שתכין את השטח לקראת הבחירות לראשות אש"ף. דיוני הוועדה נערכים היום בקהיר בנוכחות בכירי חמאס ופת"ח, לרבות חאלד משעל וסגנו אוסמה אבו מרזוק. אבו מאזן הקדים את הגעתו למצרים מטורקיה, ונפגש אמש בשעת לילה מאוחרת עם משעל.

הבחירות לראשות אש"ף עדיין רחוקים מלהתקיים, אך משמעות הצטרפותו של משעל לוועדה היא כי חמאס יעבוד עם מנהיג הפתח ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. התפתחות זו משמעותית מאוד בעתיד עיצובה של הרשות הפלסטינית שכן מדובר בצעד חשוב לפיוס בין הפתח לחמאס, שהיה מפוצל מאז השתלטות פתח על רצועת עזה בשנת 2007. על פי הדיווח, ההערכות מדברות על כך שבשנה הבאה יתקיימו בחירות מופרדות בגדה ובעזה לבחירת פרלמנט אחוד.

לפני ארבעה ימים נפגשו נציגים של שני הארגונים בקהיר, על מנת לגשר על הפערים ולהמשיך את הדיונים זאת בהמשך לפגישתם של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל לפני כחודש. בתום הפגישה ציינו משעל ואבו מאזן כי תמו חילוקי הדעות ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק