עיתונאי בלב המחתרת הסורית: בזמן שבאו"ם טוענים שמספר ההרוגים בסוריה מגיע ליותר מ-4000 בני אדם, ומסתמכים על דיווחים של פעילי ארגוני זכויות אדם, הצליח כתב רשת סקיי הבריטית סטיוארט רמזי לרדת למחתרת ולהצטרף באופן נדיר למפגינים בעיר חומס בסוריה.

"אנחנו נמצאים זמן קצר אחרי ארוחת הבוקר. המפגינים קונים לחם ומתכוננים ליום שמגיע - ברוכים הבאים לחומס", כך הוא פותח את הדיווח המיוחד שלו. הכתב מתאר את האווירה ברחובות כשכדורי צלפים שורקים מעל ראשי התושבים, ילדים בני שלוש או ארבע לומדים להתחבא . "ככה זה בכל יום, הצלפים לא מפסיקים ותשעה אנשים נהרגו בפינת הרחוב הזו כשלאף אחד מהם לא היה אקדח", מספר רמזי. אחת הנשים בחומס מתארת בשיחה עם רמזי את מצבה. "הם הרסו לנו את הבית, אין לנו חשמל ואין לנו אוכל אתם, הזרים, אתם לא עושים כלום - תשיגו לנו מרחב אווירי מוגן".

כל יום בחומס - קרב חדש לחיים

דיווח: שמונה מההרוגים - עריקי הצבא (צילום: AP)
ההפגנות בסוריה - הסיפור האמיתי | צילום: AP

בסמטה חשוכה פועלים רופאים בבתי חולים מאולתרים וחובשים את הפצועים שרבים מהם ילדים, זקנים ונשים. "רובם לא היו חמושים שספגו את כדורי הצלפים והתמונות קורעות את הלב", הוא מדווח.

"למה הוא עושה את זה לנו?", זועקים הפצועים בתסכול. "לכדורי הצלפים לא אכפת באיזה גיל הקורבנות שלהם". התושבים סיפרו כי כל גופה היא עוד סיבה לצאת להפגשה שהיא בעצם קרב חדש לחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק