גורש, שוב. חאלד משעל, ארכיון (צילום: AP)
משעל: "ישראל ביצעה שואה כפולה" | צילום: AP

במסיבת עיתונאים שערך הערב (חמישי) בקטאר, אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כי מבצע "צוק איתן" הוא אינו העימות האחרון בין ישראל לארגון הטרור. "זהו לא הסוף", הצהיר משעל. "זוהי רק תחנה בדרך להשגת מטרתנו. אנחנו יודעים שישראל חזקה ומחוזקת על ידי הקהילה הבינלאומית. לא נגביל את שאיפותינו ולא נתפשר על דרישותינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משעל אמר לעיתונאים כי ישראל ביצעה פשעים גדולים יותר מהמשטר הנאצי בגרמניה. "אנחנו מגנים את השואה נגד היהודים ולא מכחישים אותה, אבל מה שהיא עשתה בעזה מתעלה על מה שעשה היטלר", טען משעל.

"לולא ההתאחדות סביב ההתנגדות לא היינו מצליחים", הצהיר מנהיג הארגון בפני כלי התקשורת. "ניצחנו במלחמה הזו. כל פלסטין שותפים בניצחון הזה".

משעל התייחס גם למערך התת קרקעי של חמאס במהלך מבצע "צוק איתן". "ההתנגדות הפתיעה את האויב במכונתה למלחמה במנהרות", ציין משעל. "נמשיך להילחם כל עוד הכיבוש נמצא".

לדבריו, חמאס ניצח גם במישור התודעתי, בעקבות ירידת המורל בציבור הישראלי לטענתו. "השגנו מאזן אימה במערכה הזו, לאחר שחמישה מיליון ישראלים ירדו למקלטים". משעל הוסיף: "גם ביום האחרון ירינו על חיפה".

טנק ישראלי בפעולה צבאית, ארכיון (צילום: רויטרס)
"ישראל לא מבינה במאבקים" | צילום: רויטרס

"ישראל לא מנצחת במלחמות"

"הכרנו את העקרונות המסורתיים של ישראל", הבהיר בכיר חמאס. "יזמנו מהלכים והפתענו אותה. ישראל לא יזמה כלום. המערכה התקיימה בלב היישות הציונית".

משעל ציין כי מאז מלחמת ששת הימים, ישראל כבר אינה בלתי מנוצחת. "היום ישראל כבר אינה מנצחת מלחמות", הוא אמר. "בעבר היא התגאתה בניצחונות והיום היא מודה שהיא כבר לא מנצחת".

חשיפת מנהרה בעזה, ארכיון (צילום: ליאור וענונו ורפאל חיון)
"המנהרות הפתיעו את האויב" | צילום: ליאור וענונו ורפאל חיון

"פירוז הרצועה - מחוץ לדיאלוג"

לטענתו הלחימה סייעה לפלסטינים במאבקם לשחרור השטחים הכבושים שבידי ישראל. "המלחמה הזו פתחה הזדמנות חדשה ואופק חדש לשחרור אדמתנו", הדגיש משעל. "היא קרבה אותנו לשחרור אלאקצא".

לדברי משעל, ישראל איבדה במלחמה שתי תדמיות: תדמית הקורבן ותדמית בעלת הכוח הכל יכול באזור. "הישראלים לא מבינים בתורת המאבקים", הוא טען בפנייה לציבור בישראל. "מנהיגיכם משקרים לכם". 

על המגעים המדיניים שיתנהלו בעוד חודש בקהיר, אמר משעל כי "נמשיך לדרוש נמל, פתיחת מעבר רפיח וזירוז הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה". הוא הוסיף: "דרישתנו הראשית היא עצמאות וסיום הכיבוש".