ילדים בעזה לאחר הפצצה ישראלית (צילום: AP, חדשות)
"רבע מיליון פליטים ברצועה" | צילום: AP, חדשות

צה"ל הרחיב את הלחימה בשכונת רפיח ועל פי הדיווחים של כתבים זרים בעזה, יותר ממאה בני אדם נהרגו במהלך היממה האחרונה בדרום הרצועה. בסוכנות האו"ם אונר"א הקימו שלושה מרכזים לאוכלוסיה האזרחית שנמלטה מהקרבות. דובר אונר"א ברצועת עזה, כריס ג'ונס, מדווח על 90 מרכזים ברחבי הרצועה בהם חיים היום 250 אלף בני אדם - כמעט 15% מתושבי עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי ג'ונס, מספר העקורים עשוי להיות גבוהה עוד יותר, מפני שחלק מהתושבים במוקדי הלחימה נמלטו לקרובי משפחה, ולכן הם נמצאים מחוץ לרשימות האו"ם.

מזכ"ל האו"ם , באן קי מון, הביע אמש תמיכה בעמדת ישראל וגינה את החמאס על הפרת הפסקת האש, חטיפת קצין צה"ל והריגת שני החיילים, אחרי שהפסקת האש שיזם נכנסה לתוקפה. באן קרא גם לשחרור סג"מ הדר גולדין. "המזכ"ל המום ומאוכזב מההתפתחויות", אמרה דוברת האו"ם סטפאני זג'רי. באן בעצמו אמר כי לפעולות החמאס יהיו כנראה השלכות חמורות מאוד לתושבי עזה וישראל.

"העימות הבא - בכל הכוח" (צילום: רויטרס)
האו"ם: "יהיו השלכות לפעולות חמאס" | צילום: רויטרס

הפצצת האוניברסיטה האסלאמית בעזה, הלילה:

בינתיים, הצטברו במהלך הימים האחרונים עדויות רבות של כתבים זרים על המתרחש ברצועה. בבית החולים אל נג'אר כתב גרדיאן תיאר את מראות הזוועה: "גופות מדממות על אלונקות שמונחות על הרצפה, בני המשפחות עוברים בניהם, מחפשים נעדרים", הוא סיפר. על פי הדיווחים מעזה, חלק ממתקני הסיוע נהרסו בעקבות הפגזות חיל האוויר וירי ארטילריה. ככל הנראה ההפגזות בשעות האחרונות לא אירעו רק ברפיח, לאחר שסטודנטים רבים ברצועה פרסמו תמונות וקטעי וידאו מהפגזת האוניברסיטה האסלאמית בעזה.