ארגון אופוזיציה סורי טוען כי הסורים שניסו לפרוץ מחסומים במעבר קונייטרה כדי לפלוש לרמת הגולן, במה שמכונה "יום הנכסה", קיבלו תשלום ממשטר אסד כדי להשתתף באירוע, וכן הבטחה לפצות את משפחותיהם אם יפגעו מאש חיילי צה"ל.

עוד נטען באתר האופוזיציה כי המפגינים הם חקלאים סוריים במצוקה כלכלית שנטשו בשנים שחלפו את כפריהם בצפון סוריה, אזור מוכה בצורת, וירדו לדרום המדינה.

ארגון האופוזיציה, מפלגת הרפורמה הסורית, מפרסם את המידע באתר האינטרנט שלו, בדיווח שנכתב מוושינגטון ושמבוסס על "מקורות מודיעיניים בלבנון שמקורבים למשטר אסד". עם זאת, לא ניתן היה לאמת את המידע.

לפי המידע באתר, שילם משטר אסד למאות מהמשתתפים שהתקבצו ליד מעבר קונייטרה אלף דולר לאדם, רק כדי להתייצב במקום. נוסף לכך, למשתתפים הובטח שמשפחת כל הרוג מאש אפשרית של חיילי צה"ל תקבל 10,000 דולרים.

"משטר אסד מנסה להסיט את דעת הקהל העולמית"

המשכורת הממוצעת בסוריה היא כ-200 דולרים בחודש, ותשלום של אלף דולר יכול לפרנס משפחת חקלאים מוכת עוני במשך כחצי שנה, ומענק של 10,000 דולרים כפיצוי על מות בן משפחה הוא דרכון לעושר.

זו אינה הפעם הראשונה שנעשה שימוש בטקטיקה כזו כדי להתסיס הפגנות אלימות נגד ישראל. מפלגת הבעת' העירקית, בשליטתו של סדאם חוסיין, הבטיחה לשלם 25 אלף דולר למשפחתו של כל פלסטיני שנהרג באינתיפאדה, במהלך יידוי אבנים או כל פעולה אחרת נגד ישראל.

הזרמת הכספים לחקלאים העניים בסוריה מצביעה על כך שמשטר אסד מנסה להסיט את דעת הקהל העולמית ממעשי הטבח שמבצעים כוחותיו באזרחים סוריים בתוך המדינה, כך נטען באתר של מפלגת הרפורמה הסורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק