שהידים אונליין (צילום: חדשות 2)
גיוס שהידים ברשת | צילום: חדשות 2

המהומות במזרח התיכון נמשכות, ובאירן ממשיכים לבחוש בנעשה במדינות האזור בניסיון לנצל את אי היציבות כדי לתקוע יתד באזורים נוספים. אחרי שצבא סעודיה נשלח לסייע לשלטונות בחריין לבלום את מחאת השיעים המתגברת בחסות טהרן  למען להפלת השלטון באי, מנסים ברפובליקה האסלאמית לגייס מתנדבים למען הצלחת ניסיונות ההפיכה בבחריין.

באתר חדש שהחל לפעול באירן, הביעו עד כה אלפי מוסלמים מרחבי העולם נכונות "לסייע לאנשי בחריין המדוכאים להילחם בתוקפנות ובשפיכות הדמים האכזרית, גם במחיר חיינו".

על המתרחש בבחריין, נכתב באתר כי "הצבא הסעודי הפחדן ושאר מדינות המפרץ הפרסי פלשו לתוך בחריין, ומבצעים שם הרג ברוטאלי של אזרחים חסרי ישע. האומה האיראנית תרתם לסייע להגן על כבודם ורוחם של אנשי בחריין".

מבין אלפי התומכים שהתנדבו לסייע להפיכה בבחריין, ניסו רבים לברר פרטים על איך יוכלו להתגייס למאבק. כך, למשל, כתב אחד הגולשים: "אני לומד בסין ומוכן להגיע לבחריין או לכל מדינת אחרת כדי להילחם באויבי. אין לי הכשרה צבאית, אז איך אני אמור להצטרף אליכם במאבק לשחרור בחריין?".

גולש אחר, הפעם מצפון אמריקה, כתב כי "אני, כנציג כל הסטודנטים השיעים בארצות הברית ובקנדה מודה לכם עם היוזמה ומתכוון לארגן ברית רשמית של צעירים בארצות הברית כדי לעזור לכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק