כבר שעות ארוכות מדווחים המורדים בלוב כי הם צרים על שורת מבנים בטריפולי, שם מסתתר לטענתם מועמר קדאפי, שליט לוב המודח. מדובר במבני מגורים, לא רחוק מהמתחם הנשיאותי באב אל-עזיזיה שנכבש ביום ראשון השבוע. המורדים לא מסרו מה מקור המידע לפיו קדאפי שוהה במבנה. "הם ביחד, מתחבאים בתא קטן", אמר אחד מלוחמי המורדים שנמצא במקום, מוחמד גומא. "היום נסיים את זה, היום אנחנו נגמור איתם".

אלא שקדאפי עצמו מסרב להרים ידיים ומנסה לגייס את העם למלחמת אזרחים. "הסיפורים שלכדו אותי אינם נכונים", אמר קדאפי בראיון ששודר בתחנת הרדיו "אל-אורובה". "אני קורא לג'יהאד של גברים ונשים שיעלו לטריפולי וינערו את הקואליציה של הרשע", קרא קדאפי הנלהב, חדור רוח קרב. "חלקים גדולים מטריפולי נפלו לידי הבוגדים, אז הילחמו בהם! הענישו אותם! על ההמונים בכל מקום לעלות קדימה!".

בינתיים, המורדים חוגגים את הניצחון ובוזזים את הבתים והארמונות של משפחת קדאפי. "אנחנו חופשיים ויכולים לעשות הכל", אומר אחד מהם. כך למשל נראית הווילה המפוארת של הבת עאישה, עם הבריכה, הג'קוזי והפאר. בסלון הבית מוצב פסל של בת הים הקטנה – בדמותה של עאישה. אולם היום, מי שמניח את הרגליים על הספה ונשען על הפסל המוזהב - הם המורדים המאושרים.

חדר העבודה (לשעבר) של עאישה קדאפי (צילום: AP)
חדר העבודה (לשעבר) של עאישה קדאפי | צילום: AP

גם בווילה של סעדי קדאפי, בנו של הרודן, התמונה דומה – אולם המורדים כבר הספיקו לקחת את הרכוש הרב שמצאו שם - בעיקר מכוניות הפאר שלו. מה שנותר מהרכוש הרב הוא רק ציור מיותם של למבורגיני על הקיר.

אבל התחנה האחרונה של הרודן, לפני שברח מהמתחם, היה בונקר שמוביל למחילות מתחת לקרקע. משם הוא תיכנן וביצע לאורך חודשים ארוכים את המלחמה במורדים. עכשיו המחילות הללו שייכים למורדים – אבל קדאפי עדיין לא נמצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק