בעוד נחילי הארבה ממשיכים להטיל את אימתם על חקלאי הדרום יש מקומות במזרח התיכון בהם הם נחשבים למעדן מלכים - בסעודיה למשל שם מאמינים זקני המדינה כי מדובר במאכל בעל סגולות רפואיות רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתבה מיוחדת משידורי רשת "סקיי בערבית" מוצגת התופעה שגורמת לחגב להפוך למאכל בעל ערך רב בשווקים ברחבי המדינה. לא העוני או הדוחק מביאים את התושבים לחיפוש אחר הארוחה המפתיעה - הם חוזרים ומדגישים את ייחודיותו של המאכל הזה. לטענתם, ישנה רשימה ארוכה של סגולות רפואיות שניתן להפיק מארוחה של ארבה צלוי.

ועם הביקוש הרב גם המחיר מזנק בתקופה האחרונה. "רוב הקונים הם זקנים, אנשים מבוגרים", מסביר אחד ממוכרי המעדן המפוקפק בסעודיה. "הם אומרים שהארבה הוא מאכל מרפא ומוכנים לשלם הרבה כסף בשביל לקנות את הארבה הזה. הם קונים חבילה ה-400 עד 600 ריאל, לפעמים אפילו באלף!".

מאות האנשים שמתכנסים בשוק דואגים לבחור בקפידה את מה שנראה בעיניהם כסחורה הטובה ביותר מבין שקי הארבה. "הם מלאי תקווה שהארוחה הבאה שלהם תהיה בעלת טעם מיוחד", נאמר בכתבה.

מעדן סעודי, שיפוד ארבה (צילום: חדשות 2)
מעדן סעודי, שיפוד ארבה | צילום: חדשות 2

נחילי הארבה שמבקרים בימים האחרונים בדרום הארץ הגיעו בעזרת הרוחות ממצרים שם הספיקו לחסל כמות בתי מבוטלת של יבול. במקביל, מדווחים היום הפלסטינים כי גם לעזה הגיעו להקות ראשונות של החרק המעיק, אלפי פריטים צבאו בערב על מחנה הפליטים בורייג' וכעת מנסים לפעול שם להדברת הנחילים.