שבוע אחרי שהחל הטבח הזוועתי בעיר חומס, טנקים ממשיכים לירות פגזים לתוך בתי מגורים. פעילי אופוזיציה בעיר מדווחים כי מאז שעות הבוקר נהרגו לפחות 30 בני אדם בשכונת באבא עמר.

במקביל, כלי התקשורת הרשמיים במדינה הודיעו כי בדמשק נהרג קצין בכיר בדרגה המקבילה לתת אלוף. לטענת המשטרה מדובר בהתנקשות שבוצעה על ידי כוחות המורדים באסד. מדובר בקצין הבכיר ביותר שנהרג מאז פרוץ המהומות נגד הנשיא הסורי, בחודש מרס בשנה שעברה.

הגנרל עיסא אל חולי, המשרת כקצין בכיר בצבא הסורי, כיהן כרופא ומנהל בית חולים "חמיש" בדמשק. על פי דיווחי סוכנות הידיעות הסורית הרשמית, אל חולי נורה למוות על ידי טרוריסטים חמושים מחוץ לביתו שבבירת סוריה.

מוקדם יותר, ארגוני האופוזיציה במדינה דיווחו על מותם של כ-30 אזרחים שנורו למוות על ידי כוחות הביטחון. רוב ההרוגים בעיר חומס, וזאת לאחר שכוחות צבאו של אסד שבו להפגיז את העיר. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות מסוקים טסו מעל שמי השכונה באבא עמר בעיר, וירו על מבנים ושכונות מגורים.

דיכטר: "אסד עשוי לסיים כמו קדאפי בלוב"

באירוע שבת תרבות במוזיאון תל אביב, התייחס היום ראש השב"כ לשעבר ח"כ אבי דיכטר לנעשה בסוריה. לדבריו: "עם נפילתו של אסד בשבעות הקרובים, יתחיל הטבח בעלאווי. בני העדה - שני מיליון במספר יברחו לכל עבר, הבריחה תתרכז בין טורקיה וישראל. על הצבא להיות מוכן לתרחיש בו מאות אלפי עלאווים דופקים על גדרות ישראל ברמת הגולן ובגבול ראג'ר".

דיכטר הוסיף כי "עלינו לתגבר כוחות באזור ולשים יד על הדופק, פן תתפתח בינינו לבין סוריה ולבנון ישות מדינתית נוספת של העלאווים". לגבי עתידו של הנשיא הסורי אמר ראש השב"כ לשעבר כי "אסד במקרה הטוב יברח מסוריה ובמקרה הגרוע יסיים כמו קדאפי בלוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק