חמאס רוצה לגיטימציה (צילום: רויטרס)
החמאס עצר מנהיג סלפי. ארכיון | צילום: רויטרס

החמאס פותח במתקפה על הזרם הסלפי בעזה? כוחות הביטחון של חמאס עצרו ביום רביעי שייח' סלפי בכיר שנפצע בתקיפת חיל האוויר ברצועה - כך מסר מנהיג סלפי לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח שייח' אבו סוהייב רשוואן נעצר ביום רביעי האחרון עם שחרורו מבית החולים בעזה, שם אושפז לאחר שנפגע בתקיפה של חיל האוויר בדרום הרצועה בחודש יוני. מנהיג סלפי בולט בעזה סיפר כי בחמאס פתחו במבצע נגד פעילים סלפים בעזה מאז הפיגוע בסיני בתחילת החודש, במהלכו נהרגו 16 אנשי כוחות הביטחון המצרים. לדבריו, פעילים רבים נלקחו לחקירה בימים האחרונים.

ארגון הג'יהאד הסלפי - שנחשב ארגון הטרור הגדול בסיני - הכחיש כל מעורבות לפיגוע. "מעולם לא הרמנו את נשקינו נגד הצבא המצרי", נאמר בהצהרה שפרסם הארגון. "מלחמתנו האמיתית היא באויב הציוני". עוד נאמר בהצהרה כי ארגוני טרור אחרים בסיני אחראים למתקפה וכן לירי הרקטות על אילת בשנה האחרונה, כולל הירי ביום רביעי האחרון. בעבר הכחישה מצרים בתוקף כי רקטות נורו משטח סיני לישראל.

מעצרו של השייח' הסלפי הבכיר בעזה הוא רק האחרון בשורה של תקריות בין הזרמים האסלאמיים השונים ברצועה. מאז עליית חמאס לשלטון ב-2007 הוא ניהל מספר מצבעים נגד חמושים סלפים. בשנת 2009 פשטו אנשי חמאס על מסגד והרגו 28 בני אדם, לאחר שאימאם סלפי הכריז על הקמת אמירות אסלאמית בעזה.