כוחות צבא מצרים בסיני, ארכיון (צילום: AP)
בעקבות מידע מודיעיני, הועלתה הכוננות. אר | צילום: AP

כוחות הביטחון במצרים החליטו להעלות את רמת הכוננות בתעלת סואץ, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל על כוונת ארגוני ג'יהאד לבצע פיגוע טרור נגד גורמים צבאיים לאורך התעלה - כך מדווח הבוקר פורטל החדשות המצרי "מסראווי". על פי הדיווח, המידע שהתקבל עוסק ב"פיגוע גדול" שמתוכנן נגד גורמי צבא מצריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם ביטחוני שצוטט בפורטל החדשות המצרי סיפר כי גורמי ג'יהאד בסיני נפגשו שלשום עם פעילי טרור ברצועת עזה, והחליטו לבצע פעולת טרור נגד חיילים מצרים המשרתים במשמר הגבול המצרי בבסיסים המוצבים לאורך תעלת סואץ. "לאור המידע שהתקבל, העלו השלטונות במצרים את רמת הכוננות בקרב כל היחידות המוצבות לאורך התעלה", דווח במצרים. גורמי ביטחון הביעו חשש כי פיגוע שכזה עלול להתרחש בשעות הלילה.

אתמול דווח כי הצבא המצרי החל להוציא את הטנקים שהכניס לסיני במסגרת מבצע "נשר" למיגור קני המחבלים הפועלים בסיני. עם זאת, הבהירו גורמי ביטחון במצרים כי הפעולות נגד גורמי ג'יהאד בחצי האי נמשכות, בשיתוף המקומיים. לצד זאת, דווח בימים האחרונים כי בכוונת ארגוני הג'יהאד הנרדפים על ידי הצבא המצרי בסיני להשיב מלחמה שערה, ולבצע "פעולת איכות" כתגמול למבצע הצבאי הנרחב בסיני.

בשנים האחרונות התקבלו מספר דיווחים על כוונתם של ארגוני ג'יהאד עולמי לפגוע בכלי שייט העוברים בתעלת סואץ, הנחשבת לאחד מנתיבי השייט הרגישים והחשובים באזור. מצרים השקיעה לאורך השנים סכומי עתק באבטחת התעלה.