המהומות באצטדיון הכדורגל בפורט סעיד
כוחות הביטחון מגיבים, הערב | צילום: חדשות 2
בימים של חוסר ודאות במצרים, אפילו במגרש הכדורגל העניינים יוצאים מכלל שליטה: המשחק המרכזי של המחזור ה-17 בליגת העל המצרית, שהסתיים הערב בניצחונה של קבוצת "אל-מסרי" על "אל-אהלי" בפורט-סעיד, הסתיים במותם של עשרות בני אדם ובפציעתם של מאות, כשאלפים מאוהדי הקבוצה המנצחת ירדו למגרש והפכו את כר הדשא לזירת הקרב.
 

צפו בעימותים במגרש הכדורגל בפורט-סעיד, הערב

החגיגות הפכו עד מהרה לאנדרלמוסיה שלמה, כשהטלוויזיה המצרית המתעדת את המתרחש מתקשה לעמוד בקצב ההתרחשויות על המגרש. בתמונות נראים שחקני שתי הקבוצות נמלטים על נפשם לחדרי ההלבשה, בעוד שעשרות אוהדים מנסים לפגוע בשחקני "אל-אהלי".

המונים מתפרצים למגרש הכדורגל במצרים
תמונות קשות מהמגרש במצרים, הערב | צילום: חדשות 2

כוחות הביטחון שהתפרסו על כר הדשא ניסו לשווא למנוע את התפרצות הזעם של האוהדים, שסירבו להתפנות. בשידורי הטלוויזיה נשמעו גם קולות ירי באש חיה. העימותים גלשו גם אל מחוץ לאצטדיון, ואש פרצה במתחם מחוצה לו. בין ההרוגים, על פי הדיווחים - גם שחקני קבוצת "אל-אהלי" ואנשי כוחות הביטחון.

 
תמונות ראשונות מחדר ההלבשה שהפך למחלקת טיפול נמרץ

עד כה נספרו בהתפרעות לפחות 75 הרוגים ו-1,000 פצועים. "עשרות פצועים מקבלים טיפול, ראיתי גם גופות הרוגים", סיפר מאמן השוערים של קבוצת "אל-אהלי", אחמד נאג'י. שחקן אחר סיפר: "זה לא כדורגל, זו מלחמה".

אין תמונה
יורים זיקוקים מיציע אחד לאחר, הערב

בעקבות האירועים בוטלו יתר משחקי המחזור ה-17 בליגה, והם לא ישוחקו עד להודעה חדשה, כפי שהודיע מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל במצרים. במקביל, ממשלת מצרים כי תקיים דיון חירום הלילה בעקבות האירועים האלימים במגרש הכדורגל. זאת ועוד, הורה התובע הכללי במדינה לפתוח בחקירה מיידית של הנסיבות שגרמו למותם של האוהדים והשחקנים. ראש המועצה הצבאית העליונה, הגנרל טנטאווי הורה על שליחתם של מסוקים צבאיים למגרש בפורט-סעיד, על מנת לפנות את מאות הפצועים לבתי החולים.

בינתיים, היו כבר שמצאו אשמים בתקרית. ארגון "האחים המוסלמים" פרסם הערב הודעה בה מתח ביקורת חריפה על "צבא משטרו של הנשיא המודח מובארק", והטיל עליו את האחריות לאסון. יו"ר מועצת יחסי החוץ בפרלמנט המצרי, איש האחים המוסלמים עיסאם אל-עריאן הבטיח כי האירוע ייחקר עד תום.

אין תמונה
הגופות מונחות בחדרי ההלבשה, הערב

מראות האלימות במגרשי הכדורגל במצרים הם עניין שכיח, במיוחד במפגשי הצמרת בין "אל-אהלי" ל"זמאלק". מדי שנה נפצעים עשרות בני אדם בעימותים בין האוהדים, ולעיתים גם נהרגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק