האם זהו הכריש הקטלני שהרג תיירת גרמניה ופצע 4 תיירים באורח אנוש מול חופי שארם א-שייח, סיני? כך טוענים זוג תיירים בריטים ששהו באתר הנופש הפופולרי.

השניים צילמו את הכריש, מסוג "ארך-גף", כשהוא הקיף את סירתם במשך כמעט חצי שעה - ממתין לטרף. מספר שעות לאחר שצולמה התמונה, בשבוע שעבר, "מלתעות מסיני" תקף בפעם הראשונה קבוצת תיירים רוסים ששחו במי הים האדום.

אנדי קלארק וחברתו דונה הינקס, שצילמה את התמונה, מאמינים שהם התחמקו ברגע האחרון מלהיות קורבנותיו הראשונים של הכריש. הם היו אמורים לרדת מהסירה ולצלול, אך מדריך מקומי שראה את "מלתעות" מנע זאת מהם.

"תודה לאל שהוא עשה את זה", אמרה הינקס. "התמונה צולמה באותה רצועת מים בה התרחשו התקיפות הראשונות. אנו משוכנעים שהכריש שהקיף את הסירה שלנו הוא זה שהרג את התיירת הגרמנייה. הוא תואם את התיאור בדיוק. זה מפחיד לחשוב שאנחנו היינו עלולים להיות הקורבנות שלו".

שר התיירות המצרי: "השחייה במים הרדודים בטוחה לגמרי"

אחד הכרישים שנתפסו בסיני בסופ"ש (צילום: הסאן)
אחד הכרישים שנתפסו בסיני בסופ"ש | צילום: הסאן

בסיני, בינתיים, מנסים להילחם בפאניקה שנרשמת בקרב התיירים. שר התיירות של מצרים הצהיר היום כי למרות תקיפות הכריש - השחייה במים רדודים במי הים האדום "בטוחה לגמרי".

במצרים עדיין מחפשים אחר הכריש שתקף את התיירים הזרים, אך בינתיים יש המחפשים את הסיבות האמיתיות העומדות מאחורי התקיפות האכזריות, המטילות אימה על עיר הקיט בחצי האי סיני.

"אין לפסול את האפשרות שהמוסד השליך את הכריש בים, כדי לתקוף תיירים המבלים בשארם א-שייח'", אמר אתמול מושל מחוז דרום סיני, עבד אל-פאדיג' שושה. "זאת, במטרה לפגוע בתיירות המצרית".

תיירת בריטית מבועתת סיפרה כיצד רק שלשום טרף הכריש לעיניה תיירת מבוגרת מגרמניה, זאת בראיון לעיתון ה"סאן" הבריטי. אלן בארנס צללה עם שנורקל ומסיכה, כשהכריש תקף. היא הורידה במהרה את הציוד ושחתה לכיוון החוף, מוקפת במים אדומים מדם. היא סיפרה שהתקשתה לשחות מפני שהכריש - שתלש מגופה של התיירת שנהרגה את זרועה ואת רגלה - יצר גלים מסביבה.

רוצים לקבל עדכון במידה והכריש יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מעולם לא חשתי אימה טהורה כמו זו", אמרה. "המים געשו כאילו הייתי בתוך מכונת כביסה. נזרקתי בתוך הדם. הכריש קרע את האישה המסכנה הזו ואני בקושי יכולתי לשמור את הראש מעל המים".

בארנס הוסיפה, "האישה צעקה 'עזרו לי! עזרו לי! באנגלית. זה היה מצמרר. פשוט זרקתי את עצמי על החוף". בן זוגה של בארנס, גארי לייט, ראה את הכריש מהחוף וניסה להזעיק את המצילים, שלדבריו היו "בלתי מועילים ומבועתים".