הלחימה בסוריה זולגת ללבנון? לפחות 20 בני אדם נהרגו ויותר ממאה נפצעו בפיצוץ מכונית תופת הערב (ה') בלב רובע דאחייה מדרום לביירות, הנחשב למעוז חיזבאללה - כך מדווח אתר האינטרנט הלבנוני "דיילי סטאר" מפי גורמי ביטחון במדינה. במקביל מדווחים כלי תקשורת בלבנון על פיצוץ נוסף שנשמע בעיר טריפולי. בשלב זה לא ידועים פרטים נוספים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיצוץ במעוז חיזבאללה בדאחייה, לבנון (צילום: חדשות 2)
הפיצוץ ברובע הדאחייה, הערב | צילום: חדשות 2

מחקירה ראשונית של האירוע ברובע דחייא עולה כי ייתכן שמכונית התופת, שהתפוצצה על כביש ראשי בין שתי שכונות מרכזיות בפרבר הדרומי של ביירות, הופעלה על ידי מחבל מתאבד. ההערכה היא כי משקלו של המטען שהתפוצץ היה לפחות 60 ק"ג.

הטלוויזיה בלבנון משדרת תמונות ובהן נראה נזק אדיר שנגרם לסביבה באזור הפיצוץ. עדי ראייה מדווחים על רחוב שלם שכמעט נהרס לחלוטין. אמבולנסים רבים ואנשי כוחות הביטחון הגיעו במהירות למקום, ובתוך דקות חיזבאללה סגר את הזירה.

ארכיון (צילום: רויטרס)
הפיצוץ בדאחייה | צילום: רויטרס

בחיזבאללה מתעקשים כי הפיצוץ לא כוון נגד אישיות מסוימת בארגון וכי אנשיו לא נפגעו באירוע. ארגון "פלוגות אעישה למשימות מיוחדות" לקח אחריות לפיצוץ שאירע ברובע הדאחייה בביירות. ככל הנראה מדובר בארגון קטן הקשור לכוחות המורדים בסוריה.

בחודש שעבר: הרוגים בפיצוץ מכונית תופת בדאחייה

פיצוץ ברובע דאחייה. ארכיון (צילום: יוטיוב)
פיצוץ ברובע דאחייה. ארכיון | צילום: יוטיוב

לפני כחודש התפוצצה מכונית תופת ברובע דאחייה בביירות. כתוצאה מהפיצוץ נפגעו 18 בני אדם. לפי דיווחי רשת הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר, הפיצוץ התרחש במגרש חנייה בדרום רובע דאחיה, באזור המכונה ביר אל-עבד המצוי בשליטת חיזבאללה ושנחשב לאזור שקשה לחדור אליו.

הפיצוץ העז נשמע היטב בחלקים נרחבים של הבירה הלבנונית. עשן שחור סמיך היתמר עשן מעל הבניינים באזור. טרם ברור מי עומד מאחורי המעשה. אחת ההערכות הן שמדובר במתקפה מכוונת של פעילים נגד החיזבאללה, המסייע למשטר אסד במערכה המתנהלת בסוריה.