סליחה, איפה פה יוצא מכה? (צילום: רויטרס)
סליחה, איפה פה יוצא מכה? | צילום: רויטרס

מאמינים במדינה המוסלמית הגדולה ביותר הפנו את תפילותיהם לכיוון אפריקה ולא לעיר מכה -כדרוש. כך חשף היום ארגון הגג של תנועת האיסלאם באינדונזיה.

הגוף הודה שהורה בשגגה למתפללים להתפלל כשגופם פונה לכיוון הלא נכון. מעכשיו, כל המאמינים המוסלמים ייאלצו לשנות את הכיוון ולפנות קצת צפונה יותר מבדרך כלל, לכיוונה של מכה ולא לכיוון אפריקה.

מקורה של הטעות המביכה היא הכרזת הארגון שמיקומה של העיר הקדושה למוסלמים נמצא מערבית לאינדונזיה. אך למעשה, חופה המזרחי של אפריקה הוא שנמצא מערבית למדינה האסיאתית; מכה נמצאת כמה מעלות צפונה.

אללה מבין שאנשים עושים טעויות  

מרכז  העולם המוסלמי (צילום: הסאן)
מרכז העולם המוסלמי | צילום: הסאן

אחד מראשי הממסד הדתי האינדונזי, מערוף אמין, אמר היום כי "אחרי שלמדנו את הנושא עם מומחים - גילינו שלמעשה המאמינים פנו עד עכשיו לכיוון דרום סומליה או קניה. אבל עכשיו תיקנו את זה והם מתפללים לכיוון צפון מערב". איש הדת הבהיר במהירות שלמאמינים האינדונזים אין סיבה לדאגה: "הטעות בחישוב לא השפיעה על יכולתו של אלוהים לשמוע את התפילות, אללה מבין שאנשים עושים טעויות - הוא שומע כל תפילה".

אינדונזיה מגדירה את עצמה כמדינה חילונית עם אוכלוסיה שמונה 237 מיליון תושבים, 90% מהם - מוסלמים. ה"עולמה", המועצה הדתית, מוציאה מידי פעם את הפאטוות - פסקי הלכה למאמינים. בשנים האחרונות המועצה הדתית הוציאה הוראות נגד עישון ונגד יוגה. מאמינים רבים ממלאים אחרי הצווים האלה ומתייחסים להתעלמות מהפאטוות כחטא.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק