הטבח במפגינים - עדות מבפנים: כלי התקשורת המזוהים עם המחאה בסוריה הפיצו בשעות הצהריים תיעוד וידאו בו מובאת עדות ראשונה של חייל סורי, לכאורה, לפיה קיבל הוראה ממפקדיו לפתוח באש לעבר המפגינים ברחובות. החייל, על פי הפרטים המפורסמים וגם על פי עדותו - סירב לפתוח באש חיה על מפגינים ונמלט מן המקום אליו נשלח. העדות, שהועלתה לרשת רק אתמול, כבר זכתה לאלפי צפיות.

החייל לבוש המדים, מציג תחילה למצלמה את תעודת הזהות הסורית שלו ולאחר מכן את הדיסקית שלו. לאחר מכן, הוא מתחיל לשחזר את הפקודות שקיבל: "קראו לנו למרכז הפיקוד באל-קאציון ועדכנו אותנו כי כנופיות חמושות הורגות אזרחים בדמשק ובעיר חרסתה. החלפנו את המדים למדים של יחידת הלוחמה בטרור, ה-S.W.A.T".

"יצאנו מהרכב - וישר נפתחה אש חיה"

"הופתענו כי לא היו כנופיות (ברחוב)", ממשיך החייל. "זו הייתה הפגנה רגילה שהתנהלה בדמשק ואשר קראה להפלת השלטון והשמיעה סיסמאות 'חופש'. הופתענו כי אנשי המוח'בראת פתחו באש חיה ללא כל סיבה על ההפגנה, על הנשים והילדים בחרסתה".

"האם פתחתם באש?", נשאל החייל וענה: "לא פתחנו באש. אני וחמישה מעמיתיי לא פתחנו באיש". בהמשך נשאל בקלטת: "האם הייתה אזהרה כלשהי (למפגינים) לפני הפתיחה באש?", וענה בתגובה: "לא הייתה כל אזהרה. יצאנו מהרכב, וישר נפתחה אש חיה".

בסיום הקלטת, פונה החייל במסר לכוחות הלוחמים בשטח: "אני, כחייל בצבא סוריה, קורא לכל חייל לשמור על דמו של העם הסורי, של האזרחים ושל הילדים". נדגיש שוב כי מדובר בקטע וידאו שהופץ על ידי כלי התקשורת המזוהים עם המפגינים בסוריה, ועל כן בשלב זה מהימנותו אינה ברורה.