הנשיא לשעבר בדרך לכיסא הנאשמים? נשיא מצרים המודח חוסני מובארק שב אמש עם משפחתו לבירה קהיר, וצפוי להיחקר כבר מחר על ידי השלטונות במצרים - כך מדווח הבוקר עיתון האופוזיציה המצרי "אל-וופד". על פי הדיווח, יחד עם מובארק, שמצבו הבריאותי ממשיך להיות קשה, הגיעו אשתו סוזאן ושני בניו, עלאא וגמאל.

"משפחת מובארק נחתה בשעה 20:00 בשדה התעופה 'אל-מאזה' במזרח קהיר", דיווחו מקורות בתחום התעופה לעיתון המצרי. "מטוס הססנה בו טסה המשפחה נחת במקום המיועד למטוסים נשיאותיים". בסוף השבוע דיווחו כלי תקשורת במצרים כי מובארק שכר עורך דין, לקראת תחילת החקירות נגדו במצרים.  

בשבוע שעבר דווח כי נשיא מצרים המודח עובר טיפולים כימותראפיים אינטנסיביים בבסיס צבאי הממוקם בעיר טאבוק שבסעודיה. "הוא עובר טיפול כימותרפי הנמשך שעה אחת, בכל חמישה ימים", דיווח עז העיתון המצרי "אל-אח'באר". "הוא החל לקבל את הטיפולים ימים ספורים לאחר שעזב את השלטון ב-11 בפברואר".

"כל בני משפחתו של מובארק נמצאים עמו כעת בטאבוק", הוסיפו המקורות לעיתון. "מדובר באשתו סוזאן, ובניו עלא וגמאל נמצאים במתחם פרטי בבסיס הצבאי". בשבוע שעבר דווח בכלי תקשורת ערביים כי מובארק התקשר לעבדאללה מלך סעודיה, ובירך אותו עם שובו למדינה, לאחר ארבעה חודשים של טיפול רפואי ושיקום ארוך שעבר בארצות הברית ובמרוקו.

"לאן נעלם הנשיא?"

הדיווחים בסוף השבוע מצטרפים לדיווח נוסף מהשבוע שעבר, לפיו הועבר מובארק לטיפול רפואי במחלת הסרטן בבית חולים בעיר הסעודית.

רשת הטלוויזיה האמריקנית "אל-חורה" דיווחה מפי מקור מצרי בקהיר, ששמו לא פורסם, כי מובארק עזב למעשה את מצרים זמן קצר לאחר ההפיכה במדינה.

במצרים עוסקים רבות בשבועות האחרונים בסוגיית היעלמותו הפתאומית של הנשיא המודח. השבוע הודיעו גורמים משפטיים במדינה כי הוצא צו איסור יציאה מן הארץ לכל בני משפחתו של מובארק, ובמקביל הוקפאו גם כל נכסיו. כלי תקשורת אחרים דיווחו בשבועות האחרונים כי מצבו הנפשי של מובארק קשה, הוא סובל מלחץ דם גבוה, מסרב לאכול ולקבל תרופות, והצוות הרפואי נאלץ לתת לו תרופות הרגעה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

מובארק עלול לעמוד לדין

בכיר בצבא: "מובארק עלול למות בכל רגע"

רגע לפני ההתפטרות: בניו של מובארק הלכו מכות

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר