ארה"ב "חונקת" את החיזבאללה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארה"ב "חונקת" את החיזבאללה. ארכיון | צילום: חדשות 2

לאחר התערבות הארגון הלבנוני בלחימה בסוריה - הגיעה התגובה: ארה"ב הכניסה 4 פעילים שגייסו כסף עבור ארגון החיזבאללה לרשימה השחורה, ובנוסף הקפיאה את הכספים של הארגון הנמצאים בארה"ב. משרד האוצר בוושינגטון אף הודיע כי יבצע עוד פעולות על מנת לפגוע בגיוס הכספים של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעילות של משרד האוצר האמריקני כנגד מגייסי הכספים של ארגון החיזבאללה תמנע מהם מגע עם אזרחים וחברות אמריקניות, ואף תקפיא את כל נכסי הארגון הנמצאים בארה"ב, בשל מה שהיא מכנה "התערבותו הבלתי מוצדקת של הארגון במלחמת האזרחים בסוריה, ותמיכתו של הארגון באלימות ופשע ברחבי העולם".

הקפאת הנכסים של הארגון בארה"ב מגיעה יום אחד בלבד לאחר שמדינות המפרץ הערביות הכריזו על סנקציות כנגד החיזבאללה, בעקבות לחימתו במלחמת האזרחים בסוריה לצד כוחותיו של הנשיא בשאר אסד. עם זאת, לא רק המשאבים של חיזבאללה נפגעים כתוצאה מהלחימה, אלא גם אנשיו.

15 הרוגים בקרבות בין הסורים לאנשי חיזבאללה

לפני כעשרה ימים נהרגו לפחות 15 בני אדם בקרבות בין המורדים הסורים לאנשי חיזבאללה - כך טענו גורמים רשמיים בביירות. בנוסף, נורו מסוריה 15-18 פגזי מרגמה לעבר העיר בעלבק - מעוז חיזבאללה הממוקם במרחק של שני קילומטרים מהגבול.

המלחמה בסוריה, שנמשכת מזה שנתיים, גולשת לשכנה לבנון בחודשים האחרונים. בעקבות הסכסוך העקוב מדם, שבו יש מעורבות פעילה של לוחמי חיזבאללה לצד כוחות אסד, התפתחו קרבות גם בעיר הצפונית טריפולי, ואף התפוצצו פגזים בשכונת הדאחיה בביירות המהווה מעוז של חיזבאללה.