רחובות דמשק, ארכיון (צילום: רויטרס)
רחובות דמשק. ארכיון | צילום: רויטרס

דיפלומט אירני חוסל בדמשק בירת סוריה, כך מדווחים היום מקורות אופוזיציה סורים לרשת "אל ערבייה". אין לדיווח אישור ממקור אחר.

בכלי התקשורת האירניים צוטטו גורמים רשמיים במשרד החוץ, שהכחישו בתוקף את הדיווח. "זוהי ידיעה שקרית, שפורסמה כחלק מלוחמה פסיכולוגית", צוטט חסן קשקאווי, האחראי על יחסי החוץ במשרד החוץ האירני. "כל הדיפלומטים האירניים הגיעו היום לעבודתם".

לפני כשבועיים נהרגו שלושה בכירים במשטרו של אסד בפיגוע בלב המטה לביטחון לאומי בדמשק. שר הפנים הסורי נפצע בפיצוץ ופונה לבית החולים. הפיגוע בוצע ככל הנראה על ידי מאבטח במשמר הנשיאותי, שהטמין מטען חבלה במבנה, שממוקם לא רחוק מארמון הנשיאות. מיד לאחר הפיצוץ חסמו כוחות צבא גדולים את הגישה לבית החולים הסמוך שאליו פונו הפצועים.

במקביל, ראש צבא המורדים הסורי תוקף היום בריאיון ל"אל ערבייה" את הכוונה ליצור מועצה חלופית לכוחות המורדים, מחוץ לסוריה. קבוצה של 70 גולים סורים הודיעה על הצעד אתמול במסיבת עיתונאים בקהיר.

קולונל ריאד אל-אסד, ראש צבא המורדים, אמר לרשת שמקימי המועצה "מנסים להחיות את משטר אסד ולא פונים לאנשים ששפכו דם ודמעות כדי להשיג את עצמאותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק