במצרים עדיין מחפשים אחר הכריש שתקף את התיירים הזרים בשבוע שעבר ואתמול בשרם א-שייח', אך בינתיים, יש המחפשים את הסיבות האמיתיות העומדות מאחורי התקיפות האכזריות, המטילות אימה על עיר הקיט בחצי האי סיני.

"אין לפסול את האפשרות שהמוסד השליך את הכריש בים, כדי לתקוף תיירים המבלים בשרם א-שייח'", אמר היום מושל מחוז דרום סיני, עבד אל-פאדיג' שושה. "זאת, במטרה לפגוע בתיירות המצרית".

אין זו הפעם הראשונה בה תוקף מושל המחוז את ישראל. בחודשים האחרונים טען במספר כלי תקשורת מצריים, כי אזהרות המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור מפני הנסיעה לסיני - מטרתן לפגוע בתיירות המצרית ולמנוע מתיירים ישראלים וזרים מהגעה לערי הנופש באזור.

עדות מהתופת: "נזרקתי בתוך הדם"

היום סיפרה תיירת בריטית מבועתת כיצד רק אתמול טרף הכריש לעיניה תיירת מבוגרת מגרמניה, זאת בראיון לעיתון ה"סאן" הבריטי.

אלן בארנס צללה עם שנורקל ומסיכה, כשהכריש תקף. היא הורידה במהרה את הציוד ושחתה לכיוון החוף, מוקפת במים אדומים מדם. היא סיפרה שהתקשתה לשחות מפני שהכריש - שתלש מגופה של התיירת שנהרגה את זרועה ואת רגלה - יצר גלים מסביבה.

רוצים לקבל עדכון במידה והכריש יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מעולם לא חשתי אימה טהורה כמו זו", אמרה. "המים געשו כאילו הייתי בתוך מכונת כביסה. נזרקתי בתוך הדם. הכריש קרע את האישה המסכנה הזו ואני בקושי יכולתי לשמור את הראש מעל המים".

בארנס הוסיפה, "האישה צעקה 'עזרו לי! עזרו לי! באנגלית. זה היה מצמרר. פשוט זרקתי את עצמי על החוף". בן זוגה של בארנס, גארי לייט, ראה את הכריש מהחוף וניסה להזעיק את המצילים, שלדבריו היו "בלתי מועילים ומבועתים".

"הם המתינו חמש דקות לאחר שהתקיפה נגמרה, ופשוט צפו בגופה מגיעה לחוף", סיפר.

המצרים תופסים כרישים - אך התקיפות ממשיכות

אחרי התקיפות בשבוע שעבר, הכריזו השלטונות המצרים על איסור שחייה באזורים מסוימים בים האדום. מכיוון שעוד לא ידוע היכן הותקפה האישה, לא ניתן לדעת אם היא שחתה באזור אסור לשחייה או לא.

ביום חמישי האחרון הרגו המצרים שני כרישים שהיו חשודים בתקיפות. מבין שני הכרישים שנתפסו, אחד הוא באורך 2.1 מטרים ומשקלו 150 קילוגרם והשני הוא באורך 2.4 מטר ומשקלו 250 ק"ג. אולם, כפי שעולה ממקרה התקיפה האחרון, קיים לפחות עוד כריש תוקפני אחד במים.