מצרים בדרך לבחירות, ארכיון (צילום: רויטרס)
מצרים בדרך לבחירות, ארכיון | צילום: רויטרס

המירוץ לנשיאות מצרים יצא לדרך, ואפילו ג'ינגל בחירות כבר נשמע בכל פינת רחוב במדינה: הקמפיין של עבד אל פתח א-סיסי, שר ההגנה ומפקד הצבא המצרי שהתפטר אתמול (ב') מתפקידו, נפתח עם שיר חדש - שעומד לכבוש את מדינת הנילוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את השיר מבצע הזמר שעבאן (שעבולה) עבד אל-רחים, שהחל את דרכו בימי הנשיא מובארק בתור זמר חצר, כששר שירי אהדה לנשיא. השיר נפתח במשפטים החוזרים "כולנו אוהבים את א-סיסי" ו"אין לנו מטרה אחרת מלבד לאהוב את מצרים".

אחרי המהפכה ולמרות חילופי המשטר, עבד אל-רחים ממשיך להיות זמר פופולרי ואהוד מאוד ברחוב המצרי, בזכות הסגנון העממי של שיריו -המותאמים לרוח התקופה. בתקופת האינתיפאדה השנייה ביצע את השיר "אני שונא את ישראל, אני אוהב את חוסני מובארק", שהפך עד מהרה ללהיט בכל העולם הערבי.

מתנת פרידה מהצבא - הדרגה הגבוהה ביותר

המועצה הצבאית העליונה קיבלה אתמול את התפטרותו של הגנרל א-סיסי, שר ההגנה הנוכחי ולשעבר מפקד צבא מצרים. בישיבה דרמטית שהתקיימה במטה המועצה הצבאית, הועלה א-סיסי לדרגת פילדמרשל, הדרגה הגבוהה ביותר בצבא מצרים.

דקות לאחר מכן קיבלה המועצה את התפטרותו והציגה אותו כמועמד מטעמה לנשיאות המדינה, שסובלת בחודשים האחרונים מחוסר יציבות בעקבות עימותים בין כוחות הצבא לתומכי האחים המוסלמים.

לאחר קבלת התפטרותו, התקשר א-סיסי לנשיאה הזמני של מצרים ולראש הממשלה והודיע להם על החלטתו להתמודד לנשיאות. במקביל, אישרה המועצה הצבאית את מינויו של הגנרל סידקי סובחי למחליפו של א-סיסי בתפקיד הבכיר ביותר במערכת הביטחון המצרית.