מזימה את השמועות: הטלוויזיה הסורית הממלכתית שידרה הלילה תמונות ראשונות של הגנרל עלי חביב, שר ההגנה הסורי לשעבר שהודח שלשום מתפקידו, בהן מקריא חביב הודעה כתובה המסבירה את הנסיבות שהביאו לסיום תפקידו. לא ידוע מתי צולמה ההודעה, אך בסוריה שידרו אותה במטרה להזים את השמועות והדיווחים אמש, לפיהם נמצאה גופתו של חביב בבביתו.

"מצבי הבריאותי מנע ממני להמשיך בעשייתי", אומר חביב בהקלטה, שאורכה כשתי דקות בלבד. "בשל מצבי הבריאותי נכנסתי לבית החולים למספר ימים, על מנת לקבל טיפול רפואי. כמה מכלי התקשורת דיווחו, כחלק מקמפיין ההסתה הנשוא פנים נגד מדינתנו, ידיעות שאין להן שחר של אמת בעניין סיום תפקידי. אני מדגיש כי מדובר בסיפורים שקריים, שמטרתם לגרום לבלבול בסוריה ובצבאה הלאומי".

"אני מביע את תודתי והערכתי לנשיא בשאר אל-אסד על האמון שנתן בי במהלך תקופת שירותי הצבאי", המשיך חביב בהקלטה. "אשאר חייל נאמן לצבא הערבי הסורי ולדרכו הלאומית, וכך גם לעשיית חובתו בשמירה על המולדת - אדמתה, עמה, ושמירה על הביטחון והיציבות בכל רחבי המדינה".

"אני מאחל לעמיתי דאווד ראג'חה את כל ההצלחה בתפקידו לחזק את יכולתו של הצבא הערבי הסורי להגן על המולדת האיתנה", סיים שר ההגנה הסורי לשעבר את דבריו. "שאללה ישמור על סוריה, על עמה ועל מנהיגה הנשיא בשאר אל-אסד".

סוריה הכחישה: הגנרל לא מת 

אמש, שעות אחרי פרסום הדיווחים לפיהם נמצא מת, הכחישו מקורות סוריים את הדיווחים, ואמרו כי מצבו של חביב יציב - למרות המחלה ממנה הוא סובל.

"לפני כ-20 ימים עבר חביב ניתוח בבלוטת הערמונית", צוטטו אמשב גורמים סוריים בכלי תקשורת ערביים. "הרופאים המנתחים המליצו לחביב לנוח במיטתו במשך חודשיים לפחות והדגישו כי מצבו יציב כעת".

מדובר בהכחשה סורית ראשונה מסוגה לדיווחים הרבים היום, שמקורם בכלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית. עם זאת, כלי התקשורת הסוריים הממלכתיים עדיין לא העניקו לדיווחים התייחסות. בניגוד לדיווחי האופוזיציה, הטלוויזיה הסורית לא העניקה התייחסות לעניין זה במהלך שידוריה היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק