שלושה נאשמים בריגול למען ישראל בתימן (רויטרס) (צילום: רויטרס)
מואשמים בריגול לטובת ישראל | צילום: רויטרס

המוסד נתפס על חם? בית המשפט בבירת תימן צנעא גזר היום עונש מוות על גבר מוסלמי, ועל שני גברים נוספים מאסר בפועל, לאחר שהרשיע אותם בניסיון להצטף לשורות שירותי המודיעין הישראלי. השלושה הורשעו לאחר ששלחו מיילים למשרד ראש הממשלה אהוד אולמרט, ובהם הציעו לעבוד עבור "המודיעין של המדינה היהודית".

השופט מוחסן אלוואן טען ש"ההוכחות לניסיון הבגידה מהימנות, וכל ההאשמות נכונות". השלושה, שכפרו בהאשמות נגדם, אמרו כי אין כל שחר בטענות וכי הם נפלו קורבן לסכסוך אישי עם אחד השוטרים.

"אני מבקש את עזרתו של האל נגדך", אמר עמאר אל-רחימי, עליו גזר בית המשפט שלוש שנות מאסר, לשופט. בסאם אל-חאידארי, עליו גזר השופט עונש מוות, צעק מיד עם היוודע גזר הדין: "זו פסיקה לא הוגנת".

תאים רדומים של ארגון אל-קאעידה וארגוני טרור עולמי נוספים "מרימים את ראשם" בשנים האחרונות בתימן. תשתית התכנון וההוצאה לפועל של פעולות טרור פועלת נמרצות בשטחי המדינה. 

הממשל בתימן טוען כי הוא עושה כמיטב יכולתו כדי להילחם בקיצונים המוסלמים, ולא פעם נגזרים בצנעא עונשי מוות או עונשי מאסר נגד חשודים בפעילות טרור. האשמה בריגול, או ניסיון בריגול לטובת ישראל - היא לא האשמה שגרתית.