המתקפה בלוב, ארכיון (צילום: רויטרס)
המתקפה בלוב, ארכיון | צילום: רויטרס

בכירים בממשל בארה"ב דיווחו כי מצרים לכדה אדם החשוד בהנהגת ארגון הטרור האחראי לביצוע מתקפת הטרור על הקונסוליה האמריקנית בבנגזי שבלוב, במהלכה אף נהרג שגריר ארה"ב במדינה. הדיווח שפורסם לראשונה בעיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל", טרם זכה לאישורים ממקורות רשמיים בארה"ב ואף להודעה מסודרת מטעם מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הערכות הבכירים בממשל האמריקני, מוחמד ג'מאל אבו אחמד, חשוד בכך שהנהיג את כנופיית הטרור שפעלה לביצוע המתקפה. אבו אחמד, פעיל לשעבר בג'יהאד האיסלמי במצרים שהה במאסר בכלא במדינה, אולם שוחרר לפני כשנה לאחר הדחתו של הנשיא מובארק. גורמי מודיעין במערב הגדירו את אבו אחמד כאחד מהאנשים המסוכנים שהחלו לפעול באזור עם פרוץ האביב הערבי.

מאז שוחרר מן הכלא, עסק אבו אחמד בהכשרת פעילי טרור ברחבי מצרים ובלוב, ואף זכה במימון מטעם ארגון אל קאעידה בתימן. מומחים משערים כי בשנה האחרונה הוא אף ניסה לנהל שלוחה של הארגון באזורים בהם פעל. הוול סטריט ג'ורנל ציין כי בלכידתו של אבו אחמד היו מעורבים גם גורמי הביון האמריקניים.

קלינטון תמסור עדות בעניין המתקפה על הקונסוליה

הילרי קלינטון (צילום: חדשות 2)
הילרי קלינטון | צילום: חדשות 2

על רקע הדיווחים על מעצרו של אבו אחמד, צפויה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון לשאת עדות בפני ועדת החוץ של בית הנבחרים בעניין המתקפה על הקונסוליה בבנגזי, במהלכה נהרג שגריר ארה"ב ושלושה אנשי צוות נוספים.

ראש הועדה, חברת הקונגרס הרפובליקנית איליאנה רוס-לייטינן הכריזה כי קיבלה אישור מלשכתה של קלינטון לגבי מתן העדות. קלינטון צפויה להסביר במהלך דיון פתוח לציבור על המהלכים וההתרחשויות שקדמו למתקפה וכן על הצעדים שננקטו אחרי בכדי למנוע הישנות אירועים דומים בעתיד.