משלם את מחיר המהומות: מושל מחוז חמאה שבסוריה פוטר היום מתפקידו, לאחר פרסומו של צו מיוחד של הנשיא אסד המורה על כך - כך מדווחים כלי התקשורת הרשמיים בסוריה. מושל המחוז, אחמד חאלד עבד אל-עזיז, פוטר מתפקידו בעקבות מהומות הדמים אמש במחוז.

ב"יום שישי של העזיבה" שצויין אמש בסוריה יצאו פעם נוספת ההמונים לרחובות, על מנת להביע את מחאתם נגד משטרו של הנשיא אסד. על פי דיווחים של ארגוני זכויות אדם, נהרגו לפחות 24 בני אדם מאש כוחות הביטחון בהפגנות אתמול, שנחשבות לנרחבות ביותר מאז פרוץ גל המחאה בסוריה בחודש מרס.

בין המוקדים בהן התקיימו המהומות - הערים חמאה, דיר א-זור, וגם בפרברי דמשק. בנוסף, שבו מאות בני אדם להפגין גם בעיר חלב בצפון סוריה, התעמתו עם כוחות הביטחון וכן עם מאות בני אדם שיצאו לרחובות על מנת להביע תמיכה בנשיא אסד.

ארה"ב מגנה, רוסיה עדיין תומכת

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון התייחסה אתמול לעימותים בסוריה. "ברור לכל שזמנה של סוריה אוזל", אמרה. "אם לא יתאפשר תהליך פוליטי שיכלול דיאלוג עם האופוזיציה, ההתארגנות נגד המשטר רק תגבר". קלינטון הוסיפה כי הממשל האמריקני מודאג מאוד מהמשך האלימות בסוריה.

עם זאת, ברוסיה דווקא גינו את המהלך המתגבש במערב נגד סוריה. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב גינה אתמול את כוונת האו"ם לגבש טיוטת החלטה נגד סוריה, ביוזמת מדינות המערב והזהיר מפני התפשטות הפגנות מחאה נגד משטרים נוספים באזור וכן באפריקה - בעידוד מצד המערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק