הטלוויזיה באירן דיווחה אתמול ראשונה על כניסתם של כוחות צה"ל לרצועת עזה. מי שדיווח לטלוויזיה האירנית הוא כתב ישראלי שעבר על הוראות הצנזורה ודיווח על תנועת צה"ל משטחה של ישראל.

כתב הטלוויזיה האירנית, חודר שאהין, תושב מזרח ירושלים בעל תעודת זהות כחולה, צילם ודיווח על היערכות הכוחות לפני שהצנזורה אישרה את הפרסום. בשעה שש ורבע הטלוויזיה האיראנית דיווחה על תנועתם של כוחות ישראלים לכיוון הרצועה ובכך עבר הצוות על חוקי הצנזורה הישראלים.

הוראות הצנזורה היו ברורות לכול הצוותים שעבדו בסביבה הרגישה הזו, אך אותו כתב של הטלוויזיה האירנית, הפר את הוראות הצנזורה והודיע על כוחות טנקים שזזים. מי שהעביר את התמונות האלו הם טכנאים ישראלים וניידת שידור ישראלית שמוכרת את שירותיה לטלוויזיה האירנית.

מסתבר שאין זו הפעם הראשונה שהדיווח עובר את גבולות האתיקה העיתונאית. רק לפני שנתיים וחצי, בזמן מלחמת לבנון השנייה, דיווח אותו כתב מזירת הלחימה בצפון הארץ והראה בתמונות מחיפה את הנפילות ברחבי העיר.

משטרת ישראל החליטה לפעול אמש נגד שאהין והוציאה נגדו צו מעצר בעקבות השידור. משטרת לכיש החלה הבוקר בחיפושים אחר הכתב, ומבטיחה כי ברגע שיימצא שאהין, הוא יעוכב לחקירה