מדען הגרעין שחוסל. "המוסד לא אחראי" (צילום: סוכנות הידיעות האירנית)
מדען הגרעין האירני שחוסל בשבוע שעבר | צילום: סוכנות הידיעות האירנית

ביום שאחרי הדיווחים לפיהם ישראל מעורבת, לכאורה, בחיסולו של מדען הגרעין האירני בשבוע שעבר, ברפובליקה האיסלאמית לא מביעים פליאה - אך טוענים כי העדויות החדשות מספקות עבורם עילה לתלונה במוסדות הבינלאומיים.

"חיסולו של ריזא-נז'אד מוכיחה כי קיימת מדיניות עוינת נגד המדינה שלנו מצד הישות הציונית וארצות הברית", אומר היום ג'וואד לאריג'אני, המזכיר הכללי של מועצת זכויות האדם באירן. "היותו מדען היה כל פשעו. הוא רק פעל למען קידום המדינה".

"מדוע מדענים נרצחים ע"י ציונים?"

אך לדברי לאריג'אני, אין בכוונתה של אירן לעבור בשתיקה על החיסול. "כתבנו מכתב לנאווי פילאוי, לנציבה העליונה של מועצת זכויות האדם בז'נווה בו ביקשנו ממנה לדווח על החיסול לאו"ם", הוא אומר. "אנחנו רוצים שהיא תבקש לדעת מדוע מדענים אירנים נרצחים על ידי ציונים ומשטרים עוינים".

באירן שבו וציינו היום כי המדען שנהרג הוא אחת הדמויות המוכשרות בתחומו, ונחשב להבטחה גדולה. שר הפנים האירני מוצטפה מוחמד נג'אר התייחס היום גם הוא לחיסול. "המעשה הזה מוכיח את חולשתם של האויבים שלנו", אמר הבכיר האירני.

אמש דיווח השבועון הגרמני "דר-שפיגל" מפי "מקור ביטחוני ישראלי בכיר" כי המוסד הישראלי עומד מאחורי חיסולו של מדען הגרעין בטהרן וכי מדובר ב"פעולה הפומבית הראשונה של ראש המוסד הנכנס תמיר פרדו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק