צער בעלי חיים: גם החיות בעזה סבלו ומתו מהלחימה בעזה במהלך מבצע 'עופרת יצוקה'.  בגן החיות בשכונת זייתון ברצועה מנסים לעשות כמעט הכול כדי להציל את האטרקציה עבור ילדי עזה, אחרי שספגה מכה קשה בלחימה האחרונה - גם אם זה כרוך בהפיכת החמורים לזברות.

בגן טוענים כי שתי הזברות שהיו שם מתו מרעב לאחר שהמטפלים שהיו אמורים להאכיל אותן לא הגיעו לגן בשל ההפצצות של חיל האוויר במבצע. "הם לא העזו להגיע עם המזון, ומאות חיות גווע ברעב", סיפר מנהל גן החיות מחמוד ברגותי ופירט כי גם האריה, הגמלים וחיות אחרות נפחו את נשמתן לאחר שהתייבשו.

15 אלף ש"ח לזברה

גן החיות בעזה (צילום: AP)
האטרקציה בעזה: גן החיות | צילום: AP

על פי הדיווח, חזרו העזתים לגן החיות אחרי שהמבצע הסתיים, וניסו לשקם אותו. דרך המנהרות, שלרוב מתפקדות להברחת אמצעי לחימה ממצרים לרצועה, הוברחו גם חיות. אבל מכיוון שמנהלי המנהרות דרשו מחיר מופקע עבור כל זברה - 15 אלף שקלים, החליטו בגן על פיתרון יצירתי.

"הבאנו זוג חמורים, מצאנו צייר מקצועי והטלנו עליו את מלאכת הצביעה", מסביר ברגותי, שהורה על צביעתם של החמורים בפסים שחור-לבן, והמרתם לזברות גאות. "ידענו עד כמה הזברות הן אטרקציה, ולכן הפכנו את החמורים לזברות".

עד כה אף אורח לא הבחין בהבדל ולא עלה על החמורים המחופשים, או שפשוט החליטו המבקרים בגן לקבל בברכה את הגרסה העזתית החדשה לזברה. 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק