צבא סוריה נפרס מחדש (צילום: סוכנות הידיעות הסורית)
צבא סוריה נערך. ארכיון | צילום: סוכנות הידיעות הסורית

אסד מנסה להראות שהכל כבשגרה - אך נראה שבצבאו דווקא מעלים כוננות לקראת תקיפה אמריקנית: אתר חדשות לבנוני מדווח מפי מקורות בכירים בצבא סוריה כי הכוחות המוצבים בדמשק החלו היום להיפרס מחדש ברחבי הבירה דמשק. במקביל, הוצבו מחסומים בכל הכניסות הראשיות לעיר ובצירי התנועה שמובילים אליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שינויי הכוחות מתבצעים מחשש לפעולה צבאית קרקעית של ארה"ב ובנות בריתה, שתיפתח במקביל למתקפה האווירית המתוכננת - כך על פי אותם גורמים.

לדברי המקורות, חטיבות השריון וחיל האוויר של צבא סוריה הועמדו בכוננות עליונה ובנוסף, נפרסו מספר סוללות טילים, שלא נעשה בהם שימוש מאז ראשית מלחמת האזרחים בסוריה, במקומות שונים במדינה. "נלקחת בחשבון האפשרות שפעולה אמריקנית תהפוך לעימות ממושך שיגלוש גם למדינות נוספות באזור", הם הדגישו.

"האיומים הישירים מול סוריה רק יגבירו את המחויבות שלנו לעקרונותינו ולעצמאותנו", צוטט אסד בטלוויזיה הממלכתית. "סוריה תגן על עצמה מול כל מתקפה".

בשאר אל אסד, ארכיון (צילום: AP)
"נצא המנצחים". אסד | צילום: AP

אסד: זוהי מערכה היסטורית ונצא ממנה מנצחים

מוקדם יותר אמר אסד כי הוא מצפה לרגע שבו "האויב האמיתי" יחשוף את פרצופו ויתערב. "זוהי מערכה היסטורית ונצא ממנה מנצחים", אמר נשיא סוריה אסד בשיחה סגורה עם קציניו.

העיתון הלבנוני אל-אח'באר, המקורב למשטר בדמשק, הציג הבוקר תמונת מצב עדכנית על ההכנות למתקפה בדמשק, ועל האווירה בצמרת השלטון הסורי בשעות האחרונות. "דמשק ערוכה כמו חדר מצב", מספר כתב העיתון, שמדווח כי שיחות הטלפון והמגעים דרך ערוצי התקשורת הישירים בין סוריה לבעלות בריתה אינם פוסקים לרגע.

בפגישה האחרונה עם קציניו (הכתב לא מציין מתי בדיוק התקיימה והיכן- י.ש.), אמר הנשיא אסד: "מאז ראשית המשבר (מלחמת האזרחים- י.ש.) אתם יודעים היטב שאנו מחכים לרגע שבו אויבנו האמיתי יחשוף את פרצופו ויתערב בסוריה".

נשיא סוריה ניסה לעודד את נאמניו ואומר: "אני יודע שהמוראל שלכם גבוה ושהשלמתם את ההכנות לבלום כל תוקפנות ולשמור על המולדת. בקשתי אליכם היא להעביר את המוראל הגבוה הזה לכפופים לכם ולאזרחי סוריה. זהו עימות היסטורי ואנו נצא ממנו מנצחים". דברים ברוח דומה מאוד נאמרו בנאומיו האחרונים של הרודן העיראקי, סדאם חוסיין, טרם המתקפה האמריקנית על משטרו לפני יותר מעשור.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

מאות ממתינים בתור לערכות מגן

אובמה: "טרם החלטתי לגבי תקיפה"

בריטניה מעכבת התקיפה: "רוצים הוכחות"

אנשי ממשל אובמה יעדכנו את הקונגרס על סוריה

הקבינט אישר גיוס מילואים מצומצם

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?