חיזבאללה (צילום: Reuters)
הצרות של חיזבאללה. ארכיון | צילום: Reuters

הצרות של חיזבאללה: לארצות הברית, קנדה והולנד שכבר מחרימות את הארגון הצטרפה היום דווקא בחריין - המדינה הערבית הראשונה שהוסיפה את הארגון הלבנוני השיעי ל"רשימה השחורה" של ארגוני הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקבינט הבחרייני הורה למשרדי הפנים והחוץ ליישם את ההחלטה, שעשויה לאפשר לממשל הבחרייני לעצור ולשפוט פעילים בארגון, כמו גם להקפיא חשבונות בנק וכספים שיועדו לארגונו של נסראללה.

"נקטנו בצעד הזה כדי להגן על ביטחונה ויציבותה של בחריין מפני איומי חיזבאללה", הסביר חבר הפרלמנט הבחרייני, עדיל אל-עזומי, לרשת אל-ערביה. אל-עזומי הוסיף כי בידי הממשל המקומי ראיות לכך שחיזבאללה מנסה לעורר אלימות והתנגדות נגד המשטר.

"חיזבאללה אימנה תאי טרור יחד עם סוריה"

חבר הפרלמנט הבחרייני קרא גם לשאר מדינות המפרץ להצטרף לבחריין ולהכריז על חיזבאללה כארגון טרור. "אנחנו קוראים לאחינו במפרץ הפרסי להתעמת עם הטרוריסטים ולהבטיח את שלום האזור", אמר.

בבחריין קיים אמנם רוב שיעי, אך היא נשלטת בידי בית מלוכה סוני. המודיעין הבחרייני אסף לאחרונה עדויות מחיילים סורים שערקו מצבאו של אסד והודו כי בעבר "אימנו תאים במדינה בתמיכת חיזבאללה, במטרה להוציא לפועל פעולות טרור בשטחה".

הראשונים להכיר בחיזבאללה כארגון טרור. מל (צילום: רויטרס, חדשות)
הראשונים להכיר בחיזבאללה כארגון טרור. מל | צילום: רויטרס, חדשות

בין מדינות אירופה, הולנד היא היחידה שהעניקה את ההגדרה לחיזבאללה, ובבריטניה רק הזרוע הצבאית של חיזבאללה הוכנסה ל"רשימה השחורה". שאר המדינות המכירות בחיזבאללה כארגון טרור הן ארצות הברית וקנדה.

במקביל, שר החוץ הקפריסאי שמבקר בישראל דיווח היום שארצו העבירה לאחרונה לאיחוד האירופי דוח חקירה המאשים את חיזבאללה בניסיון לבצע פיגועים נגד ישראלים בארצו. בכך מצטרפת קפריסין לבולגריה בקריאה לאיחוד האירופי להכריז על חיזבאללה כעל אירגון טרור.

בהכנת הידיעה השתתף אודי סגל