א-זוואהרי ואסד. ראש בראש (צילום: חדשות 2)
א-זוואהרי ואסד. ראש בראש | צילום: חדשות 2

אל-קעידה תומך במורדים: בקלטת וידאו חדשה שפרסם הלילה מנהיג הארגון איימן א-זוואהרי, הוא קרא להמשיך את ההתנגדות נגד משטר אסד בסוריה ולהפילו. "אל תסמכו על המערב או על ממשלי ערב", אמר יורשו של בן לאדן בקלטת בת שמונה דקות שפורסמה באינטרנט. מדובר בקלטת השנייה שהוא מקדיש לנושא הסורי.

"כל המוסלמים בטורקיה, עירק, לבנון וירדן צריכים לסייע למורדים בסוריה בהתמודדות עם כוחות אסד", המשיך א-זוואהרי. "הפצועים בסוריה ממשיכים לדמם יום אחר יום, בזמן שהקצב בשאר אסד, בנו של הקצב חאפז אסד, אינו מתכוון להפסיק", תקף מנהיג אל-קעידה. "אבל ההתנגדות של העם הסורי, חרף הכאב, ההקרבה ושפיכות הדמים - עולה ומתחזקת".

צפו בדברי א-זוואהרי נגד אסד

"כל מוסלמי צריך לסייע לאחיו בסוריה בכל יכולתו", המשיך א-זוואהרי. "הוא צריך לעשות בכספו, בדעותיו, בידע ולמעשה בכל רבדי חייו. אם אנחנו רוצים חירות, עלינו להשתחרר מהמשטר הזה. אם אנחנו רוצים צדק, עלינו לצאת נגד המשטר הזה. המשיכו את המהפכה והזעם שלכם. אל תקבלו שום דבר זולת עצמאות ומשטרים הנוהגים בכבוד".

10 הרוגים הבוקר בחומס; יוזמה סעודית על השולחן

אך בשטח, נראה כי המצב אינו משתנה. כוחות אסד ממשיכים גם הבוקר לפעול בעיר חומס. לפחות 10 בני אדם נהרגו הבוקר במהלך חילופי אש בשכונת באבא עמר בעיר. על פי דיווחי כלי תקשורת ערביים, לפחות 600 מתושבי העיר נהרגו במהלך הפעילות של כוחות צבא סוריה.

היום צפויים שרי החוץ של הליגה הערבית להתכנס בקהיר, על מנת לדון ביוזמה חלופית לפתרון המשבר בסוריה, לאחר שהיוזמה הקודמת סוכלה בהצבעה במועצת הביטחון, בווטו שהטילו רוסיה וסין. על פי דיווחים בסוף השבוע, מגבשת סעודיה מתווה חדש של יוזמה הקוראת לאסד לפנות את כסאו - ואשר תועבר גם לידי מדינות המערב במועצת הביטחון.

סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד, כינס היום תדרוך עיתונאים בדמשק והתייחס להתפתחויות האחרונות במדינה. "סוריה תישאר עומדת איתנה בדרך הרפורמה", אמר מקדאד וקרא לגורמי האופוזיציה לשוב לשולחן הדיאלוג הלאומי. "מי שעומד מאחורי שליחת החוליות החמושות לשטחי סוריה מעוניין לפגוע בסוריה. הדבר משרת את האינטרס של ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק