נאקה המליטה גמל קטן (צילום: רויטרס)
בשר הגמל דל בשומן וכולסטרול | צילום: רויטרס

תושבי דובאי לא יכולים להפסיק לאכול את הלהיט החדש במסעדות הנסיכות - המבורגר מבשר גמל. "זוהי סנסציה" אומר ראמאש, מנהל "הבית מקומי", רשת המסעדות שהחלה במכירת ההמבורגרים החדשניים האלה. "כולם משועממים מבקר ועוף, ברגע שנפוצה השמועה על ההמבורגרים שלנו, אנשים לא מפסיקים להגיע בשביל לטעום את המבורגר הגמל".

"המבורגרים לא רק אקזוטיים, הם גם יותר בריאים, דלי שומן, דלי כולסטרול ומהווים אלטרנטיבה ראויה להמבורגר האמריקני המסורתי". מסביר ראמאש. "מעבר לכך, המבורגר הדגל שלנו שתואם למנות הדגל של רשתות ההמבורגרים המובילות בעולם עולה רק 6 דולר".

במקום הלחמנייה הרגילה שבה מוגש ההמבורגר בכל העולם, במסעדת "הבית המקומי" מוגש המבורגר הגמל ב"קאמיר" - לחם מקומי שנאפה במקום ומוגש טרי לסועדים. למרות שבטעם יש דמיון לא מבוטל בין בשר הגמל לבשר בקר, יצא לבשר הגמל מוניטין של בעל מרקם קשה ולא נוח לאכילה. אך מי שהמציא את ההמבורגר וגם במקרה הוא בעל המסעדה, עבד במשך חודשיים בפיתוח השיטה לריכוך הבשר.

בשר הגמל היה מאכל מסורתי של השבטים הנודדים

כדי להשלים את חווית הגמל המלאה, רוצים בעלי הרשת להתרחב ולהקים את "פינת הגמל" שם תציע הרשת מאכלים נוספים המבוססים על תוצרי הגמל. למשל אם תזמינו את המבורגר הגמל הטעים, יציע לכם המוכרן בדלפק מילקשייק צונן המבוסס על חלב נאקות. "אנחנו מוכרים גם סלט גמל, סטייק גמל, קבב גמל, מרק גמל וגמל ביריאני שזה מאכל המבוסס על אורז והמרכיב שאי אפשר בלעדיו להגיש את המנה, בשר גמל".

בשר הגמל היה מאכל מסורתי בקרב השבטים הנודדים ושימש כמרכיב חשוב מאוד בהישרדות אנשי השבטים במדבריות של חצי האי ערב. כדי להתאים את המאכלים המסורתיים לחברה בחצי האי ערב שהפכה עם השנים לחברה עירונית, המבורגר הגמל מצליח לבצע את החיבור בין מסורתי לעדכני.

התכנית לעתיד היא לפתוח את מסעדת הגמל הבאה בצלו של ה"בורג' חליפה" המגדל הגבוה בעולם ולהפוך את בשר הגמל לאוכל המסורתי עתידי של דובאי.