תושבי רצועת עזה התעוררו הבוקר (שלישי) למראות של ההרס הנרחב סביבם לאחר המתקפות של חיל האוויר, שמוגדרות בתקשורת הערבית כאינטנסיביות ביותר מאז מבצע "צוק איתן" ב-2014. את התסכול והבקשות שלהם הם מפנים לאנשי האו"ם, לארגוני הסיוע, למצרים ולקטר - והתחושה ש התושבים היא שהם נשכחו ושלעולם, גם לא לזה הערבי - לא אכפת מהם יותר.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הישראלים שיגרו טילי אזהרה ואז הגיעו הטילים", שחזר עבאל קארם אבו לאבן, תושב עזה שסיפר על היממה הסוערת בעיר. "מאוד נבהלנו. ראינו שהמטרה שלהם הוא המלון - מלון אל-עמאל. אחרי ההפצצות התחילו המתקפות של ה-F-16". המלון, שנמצא במחנה הפליטים שאטי, הוסב לפי הדיווחים למבנה ששימש חמאס. המבנה בן 4 קומות נהרס כליל.

"אני שואל - מה בנוגע לאזרחים? לזכויות האדם ברצועה?, איפה העולם? איפה העולם הערבי? תראו מה קורה בעזה", הוא הוסיף. ברצועה ספרו עד כה היום כעשרה הרוגים, עשרות נוספים קיבלו טיפול בבתי החולים.

בוקר שחור ברצועה (צילום: רויטרס, חדשות)
בוקר שחור ברצועה | צילום: רויטרס, חדשות
ההרס בעזה כתוצאה מתקיפות צה"ל (צילום: חדשות)
הריסות בניין הטלוויזיה של חמאס | צילום: חדשות

"חצי מהתושבים באזור הזה נחנקו, אי אפשר לנשום - הריח, העשן, האש", סיפר עבדאללה חאבוב, מהעיר עזה גם כן. "כל החלונות, כל מה שעשוי זכוכית - נשבר וקרס לנו על הראש. ככה זה התחיל. אחר כך הטילים ממטוסי הקרב הרסו הכול".

בתוך כך, האו"ם הפציר בישראל ובפלסטינים להימנע מהסלמה נוספת. ניקולאי מלדנוב, שליח הארגון למזרח התיכון תיאר כי "ההחמרה ב-24 השעות האחרונות מסוכנת מאוד. חייבים להפסיק את ירי הרקטות, כל הצדדים צריכים להפגין איפוק - ועכשיו".