כמעט שנתיים עברו מאז החיסול המסתורי של מהנדס המל"טים של חמאס בתוניסיה, מוחמד א-זווארי, והערב (שלישי) ערך משרד הפנים המקומי מסיבת עיתונאים שבה חשף כביכול את זהותם של שניים מהמעורבים בחיסול: אלבר סאראק ו-אלאן קאמד, שניהם בעלי דרכון בוסני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד שפורסם במסיבת העיתונאים היום ניתן לראות כיצד התבצע המעקב אחר א-זווארי. צילומי האבטחה שנחשפו מציגים תמונות אותנטיות של הרכב המסחרי שבו נסעו המחסלים ואת הרכב הפרטי של א-זווארי. את החיסול הציגו הפקידים כהדמייה בלבד, אך לאחר מכן נראה רכב המילוט של המחסלים והאלפון הנייד שהותירו בתוכו.

לאחר ההתנקשות במוחמד א-זווארי, אמר נשיא תוניסיה כי "מחקירת החיסול מסתמן שידיים זרות ביצעו את ההתנקשות" והוסיף: "קיים חשד שישראל מעורבת". הערב במסיבת העיתונאים נמסר כי החוקרים הבינו שהמהנדס רכש בביקורו האחרון בטורקיה טלפון נייד, שבאמצעותו הצליחו מחסלים לעקוב אחריו.‎

מוחמד א-זווארי (צילום: אתר עז א-דין אלקסאם, חדשות)
מוחמד א-זווארי | צילום: אתר עז א-דין אלקסאם, חדשות

כיממה לאחר הדיווח הראשוני על החיסול, חמאס נאלץ לאשר שמומחה המל"טים שלו אכן היה חבר בזרוע הצבאית ומחלוצי פרויקט פיתוח המזל"טים מסוג "אבאביל" - והאשימו מייד את ישראל בחיסול.

א-זווארי נורה למוות ברכבו מטווח קצר בעיר ספאקס שבמרכז המדינה. בדיווחים בכלי התקשורת בתוניסיה צוטט עיתונאי שסיפר כי אנשי ארגון הביון הישראלי עקב אחרי המהנדס בשל קשריו לכאורה עם חמאס, ואז חיסל אותו.