הפירמידה הגדולה של גיזה (צילום: רויטרס, חדשות)
הפירמידה הגדולה של גיזה | צילום: רויטרס, חדשות

סערה במצרים לאחר שצלם מדנמרק תיעד את עצמו מקיים יחסי מין "עם ידידה" - על פסגת הפרמידה הגדולה בגיזה שנבנתה לפני 4500 שנה. הכול החל כאשר הצלם אנדראס הוויד טיפס על הפסגה בחודש שעבר, יחד עם אישה שזהותה לא ידועה. השניים טיפסו על פלא העולם מעל לגובה המותר, וכל זאת בשעות שאתר התיירות הפופולרי בכלל סגור למבקרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות שהשניים עברו על החוק לפני חודש, הסערה במצרים התעוררה רק עכשיו, לאחר שהצלם העלה לעמוד היוטיוב הרשמי שלו את הסרטון "המפליל" מפסגת הפירמידה שצופה על קהיר. בתיעוד נראית תחילה האישה האלמונית מתפשטת, ולאחר מכן הוויד ניגש אליה - ערום גם כן - ורוכן מעליה.

התיעוד אמנם כבר הוסר מהרשת, אך גולשים רבים שנחשפו אליו הספיקו להתלונן לרשויות על ביזוי הסמל הלאומי. בכלי תקשורת במצרים דווח בסוף השבוע כי שר העתיקות, חאלד אל ענאי, הגיש תלונה רשמית בנושא לתובע הכללי, שבתורו הודיע שיפתח בחקירת המקרה.

לדברי שר העתיקות המצרי מדובר ב"הפרה של המוסר הציבורי". אבל לא כולם מסכימים עם אל ענאי: מנהל האתר הארכיאולוגי של הפירימידות הסביר שלדעתו הסרטון מפוברק, וזאת בגלל שקו האופק שנראה בסרטון מואר באופן שלא ניתן להסביר.