אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו חשף בנאומו באו"ם מתקני טילים של חיזבאללה בלב ביירות, מזכ"ל ארגון הטרור, חסן נסראללה, הגיב היום (שישי) לראשונה וסיפק תשובה עמומה לממצאים. "לא ניתן מידע בחינם לאויב הישראלי - אפילו לא הכחשה", אמר בנאום מצולם ממקום מסתורו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"בכל מה שנוגע להתנגדות - המדיניות שלנו היא ערפול", הוסיף נסראללה. "לערפול הזה יש מטרה - חיזבאללה לא צריך לתת תשובות על מה שאמר נתניהו וזו טעות לתת תשובות. שאף אחד לא ילחץ עלינו ולא יבקש. אסור לנו לסייע לאויב במלחמתו הפסיכולוגית עלינו ועל המדינה שלנו - זה שירות חינם לאויב".

תצלומי אוויר של מתקני הטילים (צילום: חדשות)
תצלומי אוויר של מתקני הטילים | צילום: חדשות

עוד הוסיף נסראללה כי "בכל הנוגע לעניינים הצבאיים, הנשק של ההתנגדות, יכולות ההתנגדות, הציוד של ההתנגדות, וכל מה שקשור להתנגדות - המדיניות שלנו היא - לא יותר להיות בשקט ובדממה, אלא התיאור הנכון הוא מסתורין ובנייה. כלומר, זוהי דממה לטובת מטרה מסוימת".

"חיזבאללה הציב מתקני טילים בלב ביירות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף לפני כשבועיים כי חיזבאללה הציב אתרי טילים בלב העיר ביירות, צה"ל הציג את תצלומי אוויר של המתקנים והוסיף עליהם פרטים. "בכירי ארגון חיזבאללה קיבלו החלטה מודעת להעביר את מרכז הכובד של פרויקט דיוק הטילים, שבו הם עוסקים מזה זמן, למרחב האזרחי בלב ליבה של העיר ביירות", נמסר מדובר צה"ל.

המתקן במעגנה (צילום: דובר צהל, חדשות)
המתקן במעגנה | צילום: דובר צהל, חדשות

מדובר צה"ל נמסר כי בשנה האחרונה חיזבאללה מנסה לבנות תשתית להסבת טילי קרקע קרקע לטילים מדוייקים בשכונת אוזעאי, הסמוכה לשדה התעופה בביירות.

אתרי הטילים הוצבו בשלושה מקומות: אצטדיון כדורגל של נבחרת חיזבאללה, סמוך לשדה התעופה הבינלאומי "חרירי" של לבנון ובמעגנה בלב שכונת מגורים ובסמוך למבניים אזרחיים המרוחק כ-500 מטרים בלבד ממסלול הנחיתה של שדה התעופה.

אתרי הטילים ליד שדה התעופה (צילום: דובר צהל, חדשות)
אתרי הטילים ליד שדה התעופה | צילום: דובר צהל, חדשות

"פרויקט הדיוק מתבצע תוך שימוש בידע, טכנולוגיה, מימון והכוונה איראניים", נמסר מדובר צה"ל. "אחד הניסיונות להעברת מכונות המיועדות להסבת טילים למדויקים מסוריה ללבנון הותקף על ידי ישראל ב-17 בספטמבר 2018".

נוסף על האתרים שנחשפו, ישנם אתרים נוספים בביירות ומחוצה לה שבהם פועל חיזבאללה להקים מתקנים דומים. "ישראל עוקבת אחר האתרים הללו במגוון יכולות ואמצעים", מסר דובר צה"ל.

על פי הודעת דובר צה"ל, ישראל מחזיקה במידע רב על פרוייקט הדיוק, ופועלת מולו במענה מבצעי מגוון ובשיטות וכלים שונים: "מאמצים נרחבים הביאו לכך שנכון לספטמבר 2018 אין בלבנון מפעל פעיל שמבצע הסבה תעשייתית לנשק מדויק".