ניר יטאח שנעצר במעבר הגבול (צילום: באדיבות המשפחה)
ניר יטאח שנעצר במעבר הגבול | צילום: באדיבות המשפחה

יממה לאחר שעוכב על ידי אנשי הביטחון המצרים במעבר הגבול בעקבות מציאת קליעים בתיקו, שוחרר הבוקר (רביעי) ניר יטאח, בן 24 מרחובות, ממעצרו. במשרד החוץ אישרו כי הרשויות המצריות שחררו את יטאח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ברוך ה', אנחנו אחרי זה", אמר היום אחיו של ניר, אלמוג, לחדשות 2 Online. "אחי שוחרר והצלחנו להחזיר אותו הביתה. אני רוצה להודות לכל עם ישראל שתמך וחיזק, ולכל אלו שהתקשרו לחזק - תודה רבה לכולכם' זה לא מובן מאליו".

עוד ביקש האח להודות לעורך הדין בועז קניג, שליווה את המשפחה, "ובעיקר למשרד החוץ, שלא נח לרגע עד שלא הצליח להוציא את אחי בשלום. אני ממש מעריך את זה, זה לא מובן מאליו. ממש לא ציפיתי שאני אוכל לראות את אחי ולצפות בו כשהוא ישן. תודה".

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אתמול אלמוג כי הוא עושה את דרכו למעבר הגבול כדי לשחררו. "קיבלתי את הבשורה לראשונה בשעה 15:00, ניסיתי לעשות כמה טלפונים ונסעתי לגבול מצרים", אמר. "אני מנסה לעשות הכל כדי שאחי לא יישב בכלא, זה לא כלא ישראלי, לא מוכנים לתת לו שיחת טלפון והכל בגלל שטות. הוא חייל משוחרר, בנאדם טוב. חייל בהנדסה קרבית שסיים בהצטיינות".

"ממה שהצלחתי להבין ניר הגיע לגבול בשעה 6:00 בבוקר ועשו לו שיקוף, שם מצאו מספר כדורים של M-16 מהטירונות", המשיך אלמוג. "כנראה נשארו לו כמה קליעים מהטירונות, הוא לא נגע בתיק הזה שנים ופתאום החליט לקחת אותו, לא יודע למה. משם עיכבו אותו בגבול בערך ארבע שעות, ואז בא לשם חייל או שוטר מצרי, אמר לו לעלות לרכב ולקח אותו פנימה למצרים".