מנהיג דאע"ש כפי שתועד ב (צילום: חדשות)
אל בגדאדי נמצא בסוריה? | צילום: חדשות

אחרי שצבא סוריה הכריז על כיבוש המעוז האחרון של דאע"ש במדינה - העיירה אלבו כאמל - מדווחים בחיזבאללה כי מנהיג המדינה האסלאמית אבו בכר אל בגדאדי נראה בעיר, שאותה פועלים כעת כוחות אסד לטהר. לדיווח אין כל אישור מגורם רשמי כלשהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקואליציה בראשות ארה"ב, הנלחמת בדעא"ש, אמרו בעקבות הדיווחים כי אין בידיהם כל מידע בנוגע למקום הימצאו של מנהיג המדינה האסלאמית. 

שלשום הכריז מפקד בברית הכוחות בראשות סוריה כי "המאחז האחרון של דאע"ש שוחרר מידי הארגון" ואמר כי גם הכוחות הניידים העירקיים לקחו חלק בלחימה בעיירה, שנמצאת בסמוך לגבול של סוריה עם עירק.

"החיזבאללה היו הבסיס בקרב", אמר והוסיף שגם כוחות מיוחדים מארגונים הנתמכים על ידי אירן השתתפו. כוחות מצומצמים של דאע"ש עדיין נמצאים במספר כפרים סמוכים, באזורים מדבריים סמוכים לעירק ובמספר מובלעות בשתי המדינות - בין היתר גם בגולן.

לפני כחודש וחצי, לאחר דיווחים רבים אודות חיסולו של אל-בגדאדי, הופץ נאום מוקלט של מנהיג דאע"ש שפנה בקולו ללוחמי הארגון, עודד אותם והעביר מסרים לאויבי הארגון. באמצע הנאום הזכיר אל-בגדאדי את איומי צפון קוריאה במלחמה גרעינית מול ארצות הברית - אזכור המעיד על כך שההקלטה נעשתה באותם ימים.