לאחר המכירה הפומבית ההיסטורית בה נמכרה תמונתו של דה-וינצ'י בסכום שיא של 450 מיליון דולר, בית המכירות חשף אמש (רביעי) את הקונה המסתורי - הנסיך הסעודי באדר בן-עבדאללה בן-מוחמד בן-פרחאן אל סעוד. הרכישה, שהדהימה את בית המכירות ועולם האומנות, הוגדרה חריגה שכן התמונה "מושיע העולם" מציגה את נביא הנצרות - ישו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנסיך באדר נחשב לאחד הנסיכים הלא מוכרים בבית המלוכה בערב הסעודית, ולא נחשב כמי שמחזיק בהון רב ביחס לאחרים. עם זאת, הוא הוגדר כמקורב לנסיך החזק כיום בערב הסעודית ומי שמחזיק בתפקיד יורש העצר הרשמי - מוחמד בן סלמאן.

לאחר ששמו פורסם, נשאל הנסיך מהיכן הגיע הכסף לבצע את הרכישה. "עסקאות נדל"ן", השיב. לפי דיווחים, התמונה צפויה להיות מוצגת במוזיאון הלובר החדש באבו-דאבי, שם לנסיך באדר קשרים רבים. מבית המכירות שהציעה את התמונה ההיסטורית לרכישה, "Christies", נמסר כי שמות הקונים לא מתפרסמים ללא רצונם: "מדובר ברגע היסטורי ובשבירת שיא של כל הזמנים.

יגיע למוזיאון באבו דאבי
יגיע למוזיאון באבו דאבי | צילום: רויטרס

בחודש שעבר נרכש ציור של ליאונרדו דה-וינצ'י בסכום שיא של 450 מיליון דולר - הגבוה בכל הזמנים. "סאלווטור מונדי" היא היצירה היחידה של דה-וינצ'י שנותרה בידיים פרטיות וכעת היא גם זוכה בתואר היקרה בהיסטוריה. במשך 20 דקות נמשכה המכירה הפומבית ההיסטורית ובסופן זכה הקונה שלא נכח במקום והעביר את הצעותיו בעזרת הטלפון.

השיא החדש מנתץ את השיא הישן בכמעט 150 מיליון דולרים, אותו קבע הציור "אינטרצ'יינג'" של האמן ההולנדי-אמריקני וילם דה קונינג שנמכרה בכ-300 מיליון דולר ב-2015. במקום השלישי והמכובד ניצבת יצירתו של פול סזאן "שחקני הקלפים" אשר בשנת 2011 נקנתה על ידי מדינת קטאר בכ-250 מיליון דולרים.