ארכיון (צילום: רויטרס)
לוחצי דאע"ש צפויים לעזוב את העיר | צילום: רויטרס

על פי דיווחים מסוריה לוחמי דאע"ש צפויים לעזוב את א-ראקה כחלק מהסכם שהושג עם הכוחות הסורים. בשיחה עם סוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר אמש (שבת) עומר אלוש, פקיד בכיר במועצה האזורית בעיר, כי הושגה עסקה ליציאת הלוחמים מהעיר שקרובה ליפול לידיים של הכוחות הסורים הלוחמים בגיבוי ארה"ב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו כ-500 לוחמים עדיין נשארו בא-ראקה והם מחזיקים בכ-400 בני ערובה בבית החולים הלאומי, ביניהם נשים וילדים. אלוש הביע חשש שלוחמי דאע"ש ייקחו איתם את בני הערובה בעת שיעזבו את העיר. העסקה פורסמה מוקדם יותר על ידי כוחות הקואליציה אך נאמר היא לא תכלול לוחמי דאע"ש זרים.

אלוש טען לעומת זאת כי העסקה כוללת את כל הלוחמים, גם אלו שאינם סורים. "ללוחמים הזרים יש שתי אפשרויות: או כניעה או יציאה מהעיר", אמר. הדיווחים על ההסכם מגיעים לאחר מספר ימים של שיחות על מנת להבטיח את שחרורה הסופי של העיר תוך הימנעות מפגיעה באזרחים נוספים.

גורמים במיליציה הסורית-כורדית הפועלת באזור טוענים כי דאע"ש במרחק ימים מתבוסה בא-ראקה. "הקרבות נמשכים, ודאע"ש על גבול החיסול", סיפר דובר המיליציה לסוכנות הידיעות רויטרס. "היום או מחר העיר תשוחרר". לדברי דובר הקואליציה האמריקנית נגד דאע"ש, כ-100 מלוחמי הארגון כבר הודיעו על כניעה ביממה האחרונה והוצאו מהעיר. "אנו מצפים ללחימה קשה בימים הקרובים, ולא נקבע תאריך יעד סופי להכנעה סופית בא-ראקה", סייג הדובר, הקולונל ריאן דיליון.

לדברי ארגון זכויות האדם המנטר את המתרחש בסוריה, הוצבו בא-ראקה אוטובוסים שנועדו להוציא ממנה את שארית לוחמי דאע"ש ובני משפחותיהם. א-ראקה הייתה הבירה בפועל של ארגון הטרור הרצחני, וכעת נותרה אחד המעוזים האחרונים של הארגון. לאורך שנות השליטה בעיר נהגו בארגון לפרסם את סרטוני עריפת הראשים, הסקילות וההוצאות להורג שהתרחשו בה.