בורחים מהזוועות של דאעש במוסול (צילום: רויטרס)
בורחים מהזוועות של דאעש במוסול | צילום: רויטרס

ירי על נכים, מגנים אנושיים וקברים המוניים - אלה רק חלק מזוועות דאע"ש שנחשפו היום (שלישי) על ידי ארגון זכויות האדם של האו"ם. כך, למשל, שלוש נשים ושלוש ילדות נורו למוות מפני שילדה נכה אחת לא הצליחה לעמוד בקצב של קבוצת כפריים שהועברה ממיקומה על ידי קבוצת לוחמים של ארגון הטרור.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

באו"ם טוענים שהאירוע הוא רק אחד ממקרים רבים של רצח אזרחים על ידי דאע"ש סביב מוסול בשבוע האחרון. על פי הדיווחים, הארגון רוצח ומציב אזרחים כמגנים אנושיים נגד המתקפות של הכורדים והצבא העירקי. מלבד הנשים והילדות, 70 אזרחים נמצאו עם קליעים בגופם בכפר טולול נאסר, ו-50 שוטרים גם הם ירויים בסמוך למוסול.

בכפר ספינה, 45 קילומטרים דרומית למוסול, 15 אזרחים נורו למוות וגופותיהם הושלחו למי הנהר. באירוע אחר נקשרו גופותיהם של שישה גברים, בני המשפחה של אחד ממפקדי הכוחות הכורדים, לרכב ונגררו בכפרים תחת שלטון דאע"ש.

החיים במוסול תחת דאעש (צילום: רויטרס)
ירי, התעללות וקברי אחים | צילום: רויטרס

בסוף השבוע שעבר, על רקע כיבוש מוסול, דווח כי המדינה המסלמית הוציאה להורג 284 גברים וילדים, ששימשו מגנים אנושיים ללוחמים נגד מתקפות הקואליציה נגד דאע"ש. על פי המודיעין העירקי, גופות ההרוגים נדחפו לקברים המוניים על ידי בולדוזרים בצפון העיר.  "כל הקורבנות נורו למוות, חלקם ילדים", אמר לרשת CNN גורם בצבא העירקי שסירב להזדהות בשמו.

באו"ם טענו שהם "מאוד מודאגים" מהדיווחים של פיהם דאע"ש לקח 550 משפחות מכפרים סביב מוסול, והוא עושה בהם שימוש כמגנים אנושיים נגד הכוחות הכורדים והעירקים. במקביל, 200 משפחות מהכפר סאמאליה ועוד 350 משפחות מנאג'אפיה הוצבו בקו החזית, כדי לבלום את הכוחות שמשחררים את מוסול בימים האחרונים.