"המערב הוביל ליצירת דאע"ש, שמזיק לאסלאם": בעוד המערכה נגד דאע"ש במוסול נמשכת במלוא העוצמה, וכמוה גם התקיפות האוויריות על מעוזי ארגון הטרור בסוריה - מנהיגו של ארגון טרור אזורי אחר משמיע קול חד וברור נגד חברי המדינה האסלאמית, ומאשים את המערב בלידתו של דאע"ש - הארגון שמאיים על השלווה והשקט ברחבי העולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בדרשה שנשא היום (ראשון) התייחס מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לארגון דאע"ש - וטען כי המערב הוא למעשה זה שהוביל להולדתו.  "ידידי ארה"ב בלבנון, ידידי ארה"ב באזור", פנה אליהם נסראללה בדבריו, "ידידתכם ארה"ב וחביבתכם הילרי קלינטון אמרה שסעודיה ומדינות אחרות שפעלו בשמה הן אלה שמימנו את פעילות דאע"ש באזור, סייעו לו, חיזקו אותו והקלו עליו".

לטענתו של נסראללה, "דאע"ש ומי שעומד מאחוריהם - ברעיונותיו, בכספו ובתמיכתו - צריכים לתת את הדין על הדבר הנורא שעשו". מזכ"ל חיזבאללה, העומד בעצמו בראש ארגון טרור רצחני, סיכם את דבריו בכך שאמר כי דאע"ש "זה הדבר החמור ביותר שקרה בעידן שלנו".

הקרב על מוסול נמשך: עוזר בכיר של מנהיג דאע"ש נהרג

במקביל לדברים הללו, ממשיכים הכוחות העירקיים והכורדיים בסיוע המערב, לנסות ולהשתלט על העיר מוסול מידי אנשי דאע"ש. הכוחות פתחו במתקפה חדשה על מעוזים של ארגון הטרור סמוך לעיר, זאת כחלק ממבצע נרחב שנועד להשיב את השליטה בעיר השנייה בגודלה בשטחי המדינה האסלאמית. בתוך כך דווח כי עוזר בכיר של מנהיג המדינה האסלאמית אבו באכר אל-בגדדי נהרג במתקפה אווירית של כוחות הקואליציה ליד מוסול.

לחימה במוסול
המערכה נגד דאע"ש במוסול נמשכת | צילום: רויטרס

בהודעה שפרסם צבא עירק נמסר כי הבכיר, אבו אוסאמה נהרג בהפגזה של חיל האוויר במסתור בעיירה טלסקף מדרום למוסול. "אבו אוסאמה וכמה מעוזריו נהרגו במתקפה", הצהירו בהודעה. הכוחות הכורדיים, הידועים גם בשם "פשמרגה", הצהירו היום כי פתחו במתקפה בשתי חזיתות בצפון מזרח מוסול, ליד העיירה באשיקה. הכוחות טוענים כי הצליחו לתפוס עמדות מפתח במעוז דאע"ש וכבשו מחדש מספר כפרים בסביבה.

בנוסף, הצליחו הכוחות לכבוש מחדש את העיירה חמדניה מדרום מזרח למוסול. כיבוש העיר על ידי כוחות הקואלציה מגיע לאחר שנתיים בהן הייתה תחת שליטה של המדינה האסלאמית והוא מהווה נקודת ציון חשובה בדרך להשתלטות מלאה של הכוחות על העיר השנייה בגודלה בעירק. בשבוע האחרון לחמו צבאות עירק והמיליציות הכורדיות באנשי דאע"ש וספגו אש ותופת כחלק מהלוחמה האכזרית של לוחמי ארגון הטרור. בין היתר עשו אנשי המדינה האסלאמית שימוש במטעני צד, אש צלפים ומשאיות תופת ובהן נהגים מתאבדים.